Pruské vyhralo na nájazdy, prehrávame sériu 0:1

Kategória: Seniori

nr-pruske-1zapasHBK Nitrianski Rytieri Nitra – ŠK 98 Pruské 1:2 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0), góly a asistencie: 15. Čičo (Ecker) – 30. Škultéty (Škultéty, Kyselica), rozh. náj. Kubrický

HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Petrík, Charizopulos, Káčer, Martiška, Titka, Maxin, Bujdák, Gajdoš, Beniač, König, Ecker, Saliji, Dobrý, Daniška, Čičo, Thron, Gajdoš Mi, Mach, Myjavec, Ščasný

Prvý štvrťfinálový zápas sa dlho hral vo veľmi bojovnom tempe a diváci moc veľa gólových šancí nevideli. Dvadsať sekúnd pred koncom prvej tretiny vymyslel Ecker vynikajúcu akciu, na konci ktorej bol Čičo a Nitra išla do vedenia. V druhej časti videli diváci viacero gólových príležitostí, ale ujala sa až v záverečnej minúte, keď Škultéty presnou strelou vyrovnával. Obraz hry sa v záverečnej tretine moc nezmenil. Diváci už gól v riadnom hracom čase nevideli a tak nasledovalo 10-minútové predĺženie. V ňom mal najprv v 53.minúte rozhodujúci gól na hokejke domáci Maxin, ale proti bola lapačka ležiaceho brankára hostí. O minútu sa takmer v identickej pozícii ocitol Fumač, ale aj tu bol vynikajúci brankár Petrík na svojom mieste. Keďže gól diváci v Nitre nevideli o stretnutí rozhodli až samostatné nájazdy. V nich šli najprv domáci zásluhou Eckera do vedenia, ale Kubrický nielenže vyrovnal, ale v ôsmej sérii napokon aj rozhodol o zápase. Pruské sa teda ujalo vedenia v sérii 0:1 a druhý zápas je na programe už zajtra o 13.hod v Nitre.

Jozef Ďuris (tréner Nitry): „Dneska sa hral veľmi bojovný a vyrovnaný zápas. Myslím si, že od začiatku sme mali miernu prevahu, potom však hostia vyrovnali. V predĺžení sme mali viacero šancí, ktoré sme mali premeniť, ale nedokázali sme to. Nájazdy sú skôr lotéria, ktorá nám nevyšla. Vieme, že nás čaká ťažký súper a teda ťažká séria. Naše mužstvo nehrá zle, musíme len premieňať šance. Zajtra je ďalší zápas, a tak sa pokúsime sériu vyrovnať."

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.