Jozef Ďuris: „Verím, že motivácia za šiestym titulom bude veľká.“

Kategória: Seniori

jozef-durisRytieri v jarnej časti stratili body a to napokon spôsobilo, že do play-off ideme z druhého miesta. O poslednom domácom zápase základnej časti, ale aj o blížiacom sa play-off sme sa rozprávali s trénerom Jozefom Ďurisom.

Nitra odohrala počas uplynulého víkendu posledný zápas v základnej časti. Domáci začali vynikajúco, keď viedli dokonca 3:0, ale hostia z Bratislavy do konca druhej časti dokázali vyrovnať na 3:3. „Tak v kabíne som trošku zvýšil hlas, za stavu 3:0 sme robili veľa ľahkých chýb. Treba však povedať, že súper bol kvalitný a musel bojovať o play-off. Bol to teda ťažký zápas, ale dokázali sme ho na nájazdy zvládnuť," reagoval hlavný tréner Nitry Jozef Ďuris na posledný zápas v základnej časti proti LG Bratislava.

Play-off začíname na domácom ihrisku proti siedmemu Pruskému. Chceli sme iného súpera?
„Dôležité je, že začíname dvojzápasom na domácom ihrisku. Treba povedať, že je jedno, ktorý súper príde. Musíme sa na to zodpovedne pripraviť, aby sme štvrťfinále zvládli."

Veľa mužstiev sa pred blížiacim play-off posilňuje ako je na tom Nitra?
„Náš káder sa posilnil už pred play-off Ľubom Dobrým a Garipom Salijim. Čakáme ešte na doliečenie zranených – Romana Bujdáka, Milana Beniača, Tary a Ladiver už asi túto sezónu nenastúpia. Myslím si, že káder už nejaké veľké zmeny nečakajú."

Pozrime sa ešte na celú základnú časť, ako by sme ju zhodnotili?
„Sezóna bola taká turbolentná. Mali sme veľmi dobrú jeseň, kde sme sa so Skalicou ťahali o prvé miesto. Jar nám trošku nevyšla. Treba povedať, že sa nám zranili viacerí hráči, niektorí odišli a napokon aj zápasy tak vyzerali. Ja verím, že mužstvo sa dá pred play-off dokopy. Je to nová súťaž, kde sa už bojuje o všetko. Verím tomu, že motivácia za šiestym titulom bude veľká. Je určite ťažké udržať motiváciu celú sezónu. Toto družstvo má za sebou päť titulov v rade, ale verím, že práve to play-off nás znova naštartuje."
Aká je teda nálada v tíme?
"V kabíne je dobrá atmosféra, Filip Titka ako správny kapitán ju tam hecuje. Keď pôjdeme tímovým duchom, tak verím tomu, že pôjdeme čo najďalej," dodal na záver rozhovoru tréner Jozef Ďuris.

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011