Proti LG sme o víťazstve rozhodli až v nájazdoch

Kategória: Seniori

nr-lg-titulkaHBK Nitrianski Rytieri Nitra - LG AZ Hokej Bratislava 5:4 sn (2:0, 1:3, 1:1 - 0:0)
Góly a asistencie: 2. Riegel (Ďobrý, Daniška), 7. Titka (Ecker, König), 23. Ecker (Čičo, König), 44. Mach (Čičo, König), rozh. náj. Daniška – 24. Takáč (Vavro, Slovák), 26. Mikulčík (Ondruška), 27. Čapka, 41. Slovák (Takáč, Mikulčík)

Zostava Nitra: Petrík, Charizopulos – Titka, Maxin, Káčer, Martiška, Ma.Gajdoš, Myjavec, Riegel, Daniška, Dobrý, Čičo, König, Ecker, Mi.Gajdoš, Thron, Mach

Domáci začali posledný zápas v základnej časti lepšie, keď už v druhej minúte Riegel zakončil rýchlu akciu a otváral skóre zápasu. O päť minút hrala Nitra presilovú hru a kapitán Rytierov Filip Titka zvyšoval po peknej kombinačnej akcii na rozdiel dvoch gólov.

V druhej časti v 23.minúte Ecker v páde dokázal prekonať Dubnického. Hostia reagovali výmenou brankára. V 24.minúte Takáč využil presilovú hru a začalo sa postupné otáčania skóre zo strany hostí. O dve minúty pri signalizovanom vylúčení namieril presne Mikulčík a o minútu v neprehľadnej situácii dokázal Čapka dopraviť loptičku do bránky hostí. Po dvoch tretinách bol stav nerozhodný 3:3.

Tretia tretina sa začala vo veľkom tempe a videli sme pekné gólové šanca na oboch stranách. V 41.minúte predviedli hostia prečíslenie a do odkrytej bránky dokázali skórovať. Bratislava viedla po prvýkrát v zápase 3:4 a bola blízko od účasti v play-off. Nitra v samom závere z veľkého tlaku z hokejky Macha vyrovnala na 4:4. Do konca riadneho hracieho času gól nepadol a tak zápas pokračoval v predĺžení.

V päťminútovom predĺžení sme videli viacero šancí na skórovanie, ale obaja brankára podržali svoj tím a tak o zápase museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich padol iba jeden gól a to z hokejky Tomáša Danišku. Rytieri porazili LG Bratislava 5:4 po predĺžení a to znamená, že Nitra pôjde do vyraďovacích bojov z druhého miesta.

Jozef Ďuris (tréner Nitry): „Dnes sme vstúpili do zápasu veľmi aktívne a do polovice zápasu sme súpera prakticky do ničoho nepustili. Viedli sme 3:0 a potom prišla naša stará známa pesnička – začali sme vymýšľať a vlastnými chybami sme postavili súpera na nohy a dali sme im šancu spraviť dobrý výsledok. Nájazdy, to je už iba lotéria, treba pochváliť brankára Petríka, že ani raz neinkasoval."

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011