Petržalka si odnáša z Nitry tri body

Kategória: Seniori

nitra-petrzalka-tiutlkaHBK Nitrianski Rytieri Nitra - Jokerit Petržalka 3:4 (1:3, 0:0, 2:1) , góly: 11. König (Čičo, Káčer), 31. Daniška (Riegel, Saliji), 39. Daniška (Bujdák) – 5. Ra.Kováč (Axamit), 6. Ra.Kováč (Axamit, Božík), 14. Ro.Kováč (Šurek, Šulek), 35. Ro.Kováč (Guba)

Zostava Nitra: Petrík, Charizopulos – Titka, Maxin, Káčer, Martiška, Bujdák, Gajdoš, Saliji, Daniška, Riegel, Čičo, Konig, Ecker, Gajdoš, Thron, Mach, Myjavec

Hostia začali stretnutie oveľa lepšie, keď už v 5.minúte Radoslav Kováč využil presilovú hru a otváral skóre stretnutia. Domáci sa vedeli dostať pred brankára hostí, ale skóre sa opäť menilo na strane Petržalky, keď o minútu ten istý hráč posielal Petržalku už do dvojgólového vedenia. Nitra sa presadila v 11.minúte, keď peknú kombinačnú akciu zakončoval Ján König. Minútu pred prvou prestávkou Róbert Kováč bol sám pred Petríkom a pekným tečom zvýšil náskok hostí na 1:3. V druhej tretine sa Nitra tlačila viac do pásma hostí, ale Petržalka vynikajúco bránila a tak sme v tejto časti gól nevideli. Tretiu tretinu začali domáci vynikajúco, keď Daniška dvoma gólmi vrátil Nitru do zápasu. Róbert Kováč však namieril v 35.minúte presne a Petržalka stále viedla o jeden gól. V samom závere si domáci vypracovali veľký tlak, ale skóre sa už napokon nemenilo. Petržalka tak získala dôležité body o play-off a Nitra sa pravdepodobne pripravila o priebežne prvú priečku.

Jozef Ďuris (tréner Nitry): „Do dnešného zápasu sme vstúpili veľmi nekoncentrovane a po našich troch veľkých chybách sme inkasovali tri góly. Čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako rozhodujúce. Od tohto momentu bolo stretnutie o dobíjaní jednej bránky. Keď nedokážeme premeniť aj najvyloženejšie šance, nemôžeme pomýšľať nad víťazstvom. Zase sme zlyhali v koncovke."

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.