Hokejbal.sk: Béčko Rytierov si ZHbL pochvaľuje

Kategória: napisalionas

nitraBNitrianski Rytieri do devätnásť rokov štartovali v ostatných sezónach v Extralige. Pred tou aktuálnou však vstúpili ako pätnásty tím do Západoslovenskej hokejbalovej ligy. Počiatočné obavy z neznámeho vystriedal onedlho pozitívny pocit a potvrdenie správnosti rozhodnutia, štartovať v regionálnej súťaži. S trénerom Petrom Radeckým sme sa po prvej štvrtine súťaže zhovárali o cieľoch, očakávaniach, pocitoch i želaných úspechoch.

 

 

Prečo ste sa pred sezónou 2015/16 rozhodli namiesto Extraligy vstúpiť do Západoslovenskej hokejbalovej ligy?
"Najmä z finančných dôvodov. Skúšali sme aj model, že by mladí hráči trénovali spolu s mužmi, ale musíme si priznať, že kvalita pri U19 nedosahuje také rozmery. Ako som však povedal, tento model sme prijali najmä kvôli financiám. Nie každé mesto má centrum voľného času, čo je aj náš prípad a sponzori sa zháňajú ťažko. My sme samostatný subjekt, čo sa týka financií, nás nedotujú subjekty, ktoré dotujú mužský tím. Nejakou čiastkou nám prispieva mesto, to je však minimum. Ja si myslím, že naše rozhodnutie bolo dobrým krokom. Hrajú mi chlapci v troch kompletných útokoch z U19 a sú doplnení tromi-štyrmi staršími hráčmi, ktorí voľakedy hrali aj za áčko. Myslím, že sme kvalitatívne zapadli do súťaže a navyše to prospeje hráčom aj v tom, že nebudú mať taký ťažký prechod medzi seniorov. Behom dvoch - troch rokov by sme práve z tohto mužstva mohli doplniť seniorský A-tím. Za našim rozhodnutím teda vidím iba pozitíva."

Celý rozhovor nájdete v článku Béčko Rytierov si ZHbL pochvaľuje, za týmto rozhodnutím sú zatiaľ iba pozitíva

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011