World CUP Pardubice klope na dvere

Kategória: WC-Pardubice-2013

pardubice-titulkaExtraligová sezóna má za sebou dve kolá a v nej máme bilanciu jedna výhra a jedna prehra. Aktuálne však budeme sledovať Svetový šampionát, kde už vo štvrtok 19.septembra odohráme prvý zápas.

Svetový šampionát bude ostrou skúškou najlepších tímov a sme radi, že aj náš klub patrí do tejto skupiny. Ambície Nitrianskych Rytierov sú tie najvyššie, ale nesmieme sa unáhliť. "Na Svetový šampionát už máme predstavu kto bude hrať. Musíme predovšetkým niečo spraviť s našimi presilovými hrami, ktoré môžu byť rozhodujúce na medzinárodnej úrovni. A samozrejme si musíme dávať pozor aj na oslabové hry," začal hodnotiť tréner HBK Nitra Richard Mráz.

Hneď v prvý hrací deň (štvrtok 19.septembra) nás čaká súper z Veľkej Británie o 12.hod a večer o 20.45, posledný zápas dňa, proti Hradec Králové z Českej republiky. "Tak čo sa týka súperov - poznáme určite Vlašim, Hradec Králové, s ktorým sme hrali. Určite to bude kvalitný turnaj, budú tam vyrovnané tímy. Ale bude to aj o šťastí, musíme hrať na sto percent a vyvarovať sa chybám," dodal tréner Mráz ohľadne tímov na podujatí. "České tímy budú silné plus o týždeň skôr im začala liga. Švajčiarske tímy - vedia hrať takéto turnaje. Vo Švajčiarsku sa hrá však 4 +1 bez ofsajdov, takže možno bude trošku trvať kým sa do toho dostanú, čo môže súperom pomôcť," reagoval druhý tréner Nitry Viliam Somolányi.

Rytieri by chceli zabojovať na medzinárodnej úrovni o čo najlepšie umiestnenie. Ako to vidia obaja tréneri? "Naše ambície sú čo najvyššie. Absolvovali sme už medzinárodné turnaje, ale nemali sme v nich šťastie. Odohrali sme vždy kvalitné zápasy s vynikajúcim výkonom. Naše ambície sú dostať sa do finále a zabojovať o víťazstvo. Treba sa však držať pri zemi, hrá sa skrátený čas. A to všetko môže rozhodnúť," dodal na záver rozhovoru tréner Richard Mráz.
"Iné ciele, ako vyhrať pohár nemáme. Máme kvalitný tím, dobrých hráčov, len všetko je to o hlavách - musíme mať čisté hlavy, šťastie a zdravie," dodal na záver Somolányi.

Rozpis zápasov a tímov sme už zverejnili v článku - "Spoznali sme rozpis svetového Pohára."

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Skupiny

Skupina A

Team
Points
1 HBK Nitrianski Rytieri Nitra 4
2 HBC Hradec Králové 1988 2
3 London Crusaders 0

Skupina B

Team
Points
1 HBC Pardubice 4
2 Canadian Dirty Birds 2
3 SHC Aegerten-Biel 0

Skupina C

Team
Points
1 SHC Belpa 1107 4
2 LG ABhokej Bratislava 2
3 Ball Hockey Luxembourg 0

Skupina D

Team
Points
1 Oberwil Rebells 4
2 HBK Skalica 2
3 HBT Vlašim 2