Návrat k Česko-Slovenskému Superpoháru

Kategória: CS-superpohar-2014

CS-primatorSobotný zápas hokejbalového česko-slovenského Superpohára, v ktorom Nitrianski rytieri na ihrisku Kladna porazili domáci tím – českého majstra a úradujúceho svetového klubového šampióna, čím sa zapísali do histórie ako prvý klub, ktorý dokázal po roku pohár obhájiť, nenechal chladné ani české médiá.

Tie výnimočne vyzdvihli kvalitu Nitry a jej zaslúžený úspech. Tento míľnik je historický nielen z pohľadu nášho hokejbalového zväzu, ale i samotného športu a hokejbalu pod Zoborom ako takým. „Zo začiatku to bolo chvenie v bruchu, nervozita, no i očakávanie, veď sme všetci s kádrom verili vo víťazstvo. Vyzdvihol by som výborný ťah trénera, že prvé dve tretiny sme hrali na 4 útoky a dal tak priestor aj mladým. Naše víťazstvo bolo určite zaslúžené, každý člen našej výpravy ani na sekundu nezapochyboval o našom uspení," zhodnotil duel vedúci mužstva „rytierov" a tréner U-19 Peter Radecký, ktorý sa už 20 rokov pri hokejbale v Nitre pohybuje nielen ako hráč, ale i tréner.
A kam by zaradil tento úspech? „Určite vysoko. V Nitre hokejbal začínal na regionálnej úrovni, no i napriek tomu medzi našich prvých reprezentantov patrili v 90-tych rokoch hráči ako Miklík, Tehlár, Madarás, či Janouš. Postupne sa liga rozširovala, či už v rámci mesta ale i SR. Príchodom „rytierov" na scénu sa však hokejbal posunul do úplne iného levelu," zalovil v pamäti Radecký, ktorý si pamätá prvý slovenský extraligový titul tímu ŠKPF Nitra v roku 1989, či dorastenecké zlatá Nitranov v rokoch 1993 a 1995.
V súčasnosti je hokejbal druhým najmasovejším športom po futbale na území SR a bezkonkurenčne najúspešnejším kolektívnym športom celej republiky od jej vzniku. Aktuálne je registrovaných viac ako 11 tisíc hráčov pod záštitou SHbÚ. „Hokejbal je ekonomicky významne menej náročný šport ako napríklad jemu blízky hokej, a tak je logické, že členská základňa sa každoročne zväčšuje. Ešte pred štyrmi rokmi nemal náš kraj v extralige ani jeden tím, dnes už dokonca dva, kedy po Nitre sa medzi elitu prebojovali i N. Zámky," uzatvára konštatovaním P. Radecký.

 

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.