VYHRALI sme Česko-Slovenský Superpohár

Kategória: CS-superpohar-2013

nitra-vlasim-titulkaHBK Nitrianski Rytieri Nitra – HBT Vlašim 6:2 (1:0, 2:1, 3:1), 1. Rímsky (Kučerka, Titka), 17. Rímsky (Kučerka, Maxin), 18. Cajchan (Kašša, König), 31. Riegel (Paulík), 41. Kučerka (Mach, Maxin), 44. Ladiver (Ecker, Titka) - 23. Střecha, 37. Prucha

Nitra: Dubnický (Dobročáni) - Káčer, Martiška, Titka, Maxin, Balaška, Javorčík, Čičo, Riegel, Ladiver, Beniač, Hrivnák, Mach, Kučerka, Rímsky, Cajchan Konig, Kašša, Pavlík, Thron, Ecker.

Vlašim: Straka (Krejčíř) - Špale, Blažek, Kieler, Nídl, Čičatka, Gartner, Střeška, Horák, Šindelář, Topolánek, Dušek, Juráček, Střecha, Slanina, Prúcha.

Česko-Slovenský Superpohár si prišlo na vedľajšiu plochu zimného štadióna pozrieť početná skupina fanúšikov. Stretnutie sa tak začalo vo vysokom tempe a hneď v 1.minúte otváral skóre Rímsky, keď dokonale zužitkoval dobrú spoluprácu s Kučerkom a Titkom. Nitra pokračovala v ďalšom priebehu aktívnejšie a domáci sa dostávali viac pred brankára hostí. V 7.minúte mal veľkú šancu Kučerka, keď napokon trafil len betóny hosťujúceho brankára. V samom závere prvej časti sa snažili hostia vyrovnať, ale domáca obrana bolo pozorná a malú šarvátku pred brankárom Dubnickým rozhodcovia ustrážili.

V druhej tretine začali Rytieri opäť lepšie, keď opäť veľká aktivita v podaní Rímsky, Kučerka a Maxin priniesla gól. Prvý menovaný vystrelil z veľkej vzdialenosti a Nitra vyhrávala už 2:0. Na tretí gól sme nemuseli dlho čakať. V 18.minúte Cajchan zužitkoval peknú prihrávku a prekonal presnou strelou hosťujúceho brankára. O päť minút sa k slovu dostali aj hostia, keď z nenápadnej akcie Strecha našiel medzeru v domácej bránke a skóroval.

V poslednej tretine pokračovala Nitra v nastolenom tempe a hneď v úvode Riegel na dvakrát prekonal českého brankára. Vlašim dokázal znížiť o päť minút v presilovej hre, keď Prucha od červenej čiary prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Rytierom inkasovaný gól na chuti nezobral. V 41.minúte po peknej akcii Maxina a Macha zakončoval Kučerka. O tri minúty sa zaplnená nitrianska aréna tešila opäť, keď Ladiver s presne mierenou strelou rozhodol o jasnom víťazstve domáceho celku 6:2. Nitra teda vrátila súperovi minuloročnú porážku aj s úrokmi a Nitrianski Rytieri sa tak stali víťazmi Česko-Slovenského Superpohára. Najlepším hráčom Nitry sa stal dvojgólový Ján Rímsky.

Richard Mráz (Tréner HBK Nitra) : "Počas celého zápasu sme udávali tempo a začali sme súpera postupne valcovať. Do polovice druhej tretine sme boli jednoznačne lepším celkom, potom ako keby sme sa uspokojili. Musím pochváliť chalanov, že bojovali aj naďalej a opäť aj v tretej časti pokračovali v nastolenom tempe. Bol to vynikajúci zápas, fakt to bola svetová kvalita. "
Viliam Somolányi (Tréner HBK Nitra): "Konečne sa chlapci chytili, vstúpili si do seba a je vidieť, že nezabudli hrať hokejbal. Každému gratulujem, podali vynikajúci výkon a zaslúžene sme vyhrali Superpohár."

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.