J.Bubák: "Máme silný tím, ktorý vie zabojovať."

Kategória: Seniori

Nitrianski Rytieri sa počas prvého februárového víkendu zúčastnili prestížneho turnaja Pilsen Cup 2012 v Plzni. Titul nakoniec skončil v rukách nitrianskych hráčov. Prinášame Vám hodnotenia niektorých Rytierov.


Nitra tak začala turnaj najprv so slovenskou U20 a potom sa proti Rytierom postavili mladíci z Čiech. Oba zápasy na veľké prekvapenie Nitra nezvládla. „Ten prvý zápas sme brali s rezervou. Nakoľko po siedmich hodinách v autobuse sa veľmi ťažko hralo a mladá U20-tka bola behavejšia. Je pravda,  ale že  sme súpera podcenili. Druhý zápas je veľmi ťažko hodnotiť, nakoľko z našej strany ani nie je čo... Súper bol lepší, my sme nebehali, nenapádali, hrali sme naivne a z nášho moderného hokejbalu sme nepredviedli absolútne nič.“ reagoval na nelichotivý úvod turnaja generálny manažér Nitry Juraj Bubák. Po zlom začiatku museli Rytieri už iba vyhrať, ak chceli pomýšľať na boj o prvé miesto. „Áno, po týchto dvoch zápasoch sme si v šatni niečo povedali, padlo aj tvrdšie slovo. Vysvetlili sme si, že takto to ďalej nemôže ísť. Ako slovenský majster si nemôžeme robiť zlé meno a už vôbec nie v Čechách. Tento turnaj mal pre nás v kalendári dôležitú úlohu a tiež slúži ako príprava na jarnú časť a play-off. Na takú obranu chalanov by som povedal len toľko, že sme si museli zvyknúť aj na povrch, nakoľko sme trénovali v trošku odlišných podmienkach a rozdiel medzi betónom a umelou plochou je veľký“ pokračoval Juraj Bubák.

Rytieri zvládli ťažký a hlavne dôležitý zápas proti Plzni, ktorý vyhrali 1:0. „Zápas s Plzňou bol veľmi špecifický. Okrem výborného hokejbalu padlo  veľa trestov. Mám pocit, že bolo až päť vyšších trestov. Musím povedať, že si nás rozhodcovia priam vychutnávali. Domáci provokovali a my sme napokon pykali. Debaty s rozhodcami nám nesvedčia, my sa musíme sústrediť vždy na hru. Zápas sme vyhrali 1:0, ale keď si rozoberieme priebeh zápasu, hralo sa veľmi málo v rovnovážnom stave.Posledný zápase v skupine sme zvládli najlepšie ako sa len dalo. Bol to úplne iný zápas a súperovi sme nedali žiadnu šancu o čom svedčí aj skóre,“ zhodnotil Juraj Bubák zápasy, ktoré rozhodli o účasti Rytierov vo finále turnaja.
  Vo finále sme si povedali, že musíme k tomu zápasu pristúp úplne inak. Mladých českých obrancov sme od prvej minúty napádali  hneď pri rozohrávke. Podarilo sa nám streliť dva rýchle góly a potom sme už zápas kontrolovali. Čechom sme už ani nedali moc príležitosti na iný výsledok.“

„Na turnaji sme odohrali päť zápasov 2x 15 min., čo je za tri dni dosť, nakoľko sme hrali na tri formácie (bez piatich hráčov základnej zostavy: Cajchan, R.Kašša, Ladiver, Sedláček a Hraško).  Myslím si, že od tretieho zápasu už chalanom nebolo čo vyčítať. Zase sme o niečo skúsenejší - nemôžeme si dovoliť niekoho podceniť. Tie prvé dva zápasy sme prehrali ani nie preto, že by bol súper lepší, ale v prístupe na zápas. Hralo sa len dvakrát pätnásť minút a tak času na otočenie zápasu bolo málo. Aj napriek zlému začiatku, sme ukázali, že máme silný tím, ktorý vie zabojovať. Chcem vyzdvihnúť silu tohto  kolektívu! Zároveň by som rád poďakoval organizátorom za pozvanie na kvalitný turnaj,“  dodal na záver hodnotenia turnaja Juraj Bubák.

Turnaj v Plzni ukázal aj jednu nelichotivú skutočnosť. Na turnaji sa proti seba postavila slovenská a česká U20. Zatiaľ čo českí mladíci sa prebojovali až do finále, slovenská juniorka skončila na poslednom mieste. Bol to obraz porovnania slovenského a českého hokejbalu? „Tak tu si myslím, že tréner Peter Jurošek to veľmi dobre zhodnotil. Členská základňa v Čechách je oveľa väčšia. Sú pokope asi dva roky, majú prípravu, sústredenia. Možno ozaj Česi vyberajú zhruba z 500 adeptov, zatiaľ čo my sme vyberali asi z 35 hráčov. Ešte by sme sa mali zamyslieť aj na modelom extraligy U19, či je to vhodný systém. Či by sa skôr nemalo prejsť na systém U20. Hlavne s mládežou by mali začať pracovať konečne všetky kluby extraligy! Návrhov je veľa, ale musí prísť nejaká zmena. Lebo robiť prípravu dva mesiace pred majstrovstvami sveta juniorov je veľmi zlé,“ dodal na záver generálny manažér HBK Nitrianski Rytieri Juraj Bubák.

 

Lukáš Maděra (nominácia do All-Stars Team): „Ja osobne som sa na turnaj tešil dlhší čas. V Plzni majú krásnu halu a vždy tam boli kvalitné turnaje. Pôvodne sa mal turnaj hrať na dve skupiny po troch, teda šesť tímov, ale maďarská reprezentácia nakoniec nepricestovala. Musel sa preto meniť rozpis turnaja a hralo sa formou každý s každým s tým, že prví dvaja v tabuľke si zahrali ešte finále a tretí so štvrtým si zahrali o tretie miesto. Prvý zápas sme nastúpili po náročnej ceste a menších zmätkoch proti slovenskej reprezentácii U20 rokov, ktorý sme v riadnej hracej dobe remizovali a nakoniec prehrali po samostatných nájazdoch.
Na ďalší deň dopoludnia sme hrali zápas proti českej U20, ktorý sme prehrali 5:2. Zápas nezvládli rozhodcovia a ani my po taktickej stránke. Po zápase bolo v kabíne dusno, hlavne Stano Petrík a tréner Mráz nám prehovorili do duše.
Poobede sme proti Plzni nastúpili s väčším nasadením a po tuhom boji a disciplinovanom výkone sme zásluhou Taryho gólu v presilovej hre a výbornom výkone v bránke Stana Petríka vyhrali 1:0.
Toto víťazstvo nás zocelilo a nakoplo pre ťaženie za zlatom.
Posledný hrací deň sme sa na švajčiarsky Biel precízne pripravili a porazili sme ho 8:1. Hlavnou postavou zápasu bol Michal Hrivnák, ktorý strelil štyri góly a na jeden asistoval. Na zápas nastúpil aj Miro Mráz, ktorý si v prvom stretnutí vyvrtol členok a nastupoval s bolesťou v prvom útoku namiesto Janka Ďurického, ktorý si zranil koleno. Vo finále sme už nenechali nič na náhodu a v duchu pravidla – s tým istým súperom sa dvakrát na jednom turnaji nevyhráva, sme porazili mladíkov z Česka 4:0 a získali sme zlato. Gól na 1:0 v štýle Granlund streli Michal Hrivnák, ktorý bol hviezdou turnaja.

Dostal som sa do All-Stars Team-u a určite ma to potešilo. Ja som ocenenie vôbec nečakal. Naši najlepší hráči na turnaji boli jednoznačne Michal Hrivnák a Stano Petrík, čiže som čakal, že väčšinu cien, vrátane hviezdneho výberu dostanú oni dvaja. Prípadne obrancovia Filip Titka, Martin Tary, alebo Marian Maxin, ktorí takisto odohrali vynikajúce stretnutia. Viac ako cena ma však potešilo to, že som si zahral v jednej lajne s mojím kamarátom Tarym a „špílmachrom“ Hrivnákom.“

Michal Hrivnák (najlepší útočník, strelec na turnaji): „Na turnaj sme odcestovali pomerne oslabení, nešli sme v kompletnej zostave. Vedel som, že máme aj tak zostavu, ktorá môže rozmýšľať na celkové víťazstvo. To sa však začalo veľmi rýchlo rozplývať po nečakanej prehre s našimi mladíkmi U20 po nájazdoch. Pravdepodobne sme ich trošku podcenili. Tento bodík nám však nakoniec pomohol k finálovému umiestneniu. Mali sme pôvodne hrať s tímom Maďarska, ktorý mal byť podľa mňa jasný outsider turnaja. V ďalšom zápase sme sa stretli s výberom Česka U20. V zápase sme viedli, ale po našich hlúpych chybách , keď sme buď nepokryli voľných hráčov alebo sme prepadli a zaslúžené sme prehrali. Po zápase sme mali poradu a povedali si, že musíme radikálne zmeniť prístup k zápasu a viac si pomáhať a bojovať. Ukázali sme charakter a do bodky sme plnili to, čo sme si povedali a odmenou nám bolo víťazstvo v tuhom boji proti Plzni. To bol určite najťažší zápas turnaja. Ďalší deň sme nutne potrebovali vyhrať s Bielom, nepodcenili sme ich a zápas rozhodli už v úvode. Tým sa nám otvorili dvere do finále, kde sme zodpovedným kolektívnym výkonom súpera nepustili takmer k ničomu a jednoznačne zvíťazili. Potešilo ma, že sa mi po dlhšej dobe podarilo získať aj nejaké individuálne ocenenie, prvé v nitrianskom drese.“


Stanislav Petrík (najlepší brankár na turnaji): „Turnaj bol celkom kvalitný, hralo sa v peknej hale. Presvedčili sme sa, že nemôžeme nikoho podceniť, a že keď nehráme ako jeden tím, nemáme šancu vyhrávať ani zápasy so slabšími súpermi. Síce sme sa rozbiehali pomalšie, ale myslím, že to bolo spôsobené aj prechodom na iný povrch a boli to pre nás prvé zápasy od skončenia ligy v novembri. Potom sme sa dostali do rytmu a bolo to lepšie. Čo sa týka ocenenia za najlepšieho brankára na turnaji, je to pekné, že som to získal, ale je to zásluha celého mužstva. Chalani hrali v obrane obetavo a veľmi mi tým uľahčovali robotu.“


 

 

 

 

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011