Nitra podľahla LG vysokým výsledkom

Kategória: Seniori

lg-nitra-webLG AB Hokej Bratislava – HBK Nitrianski Rytieri Nitra 9:3 (3:1, 4:0, 2:2), góly a asistencie: 11. Mikulčík (Mráz, Thron), 12. Bundil (Škultéty), 14. Mráz (Thron), 17. Kostka (Takáč), 19. Drozdík (Thron, Roman), 20. Fumač (Ondrušek), 20. Takáč, 35. Škultéty, 45. Mráz (Drozdík, Thron) – 15. Matúš (König), 33. Kovalinka (Bajtala, Maxin), 45. Bajtala (A.)

Zostava Nitra: Charizopulos (Šmitala) – Maxin, Gajdoš M., Kovalinka, Titka (C), Gajdoš I., Révay, Janega, König, Tothezere Adr., Myjavec, Bajtala, Belovič, Matúš, Tothezere Ada.

Zápas od začiatku začali lepšia domáci, keď Fumač sa až dvakrát dostal do úniku voči brankárovi Nitry. Charizopulos prvýkrát inkasoval až v 11.minúte, keď domáci rýchlou akciou otvárali skóre zápasu. LG v priebehu troch minút pridalo ešte ďalšie dva góly. Iskrou nádeje bol gól z hokejky Rytiera Matúša tridsať sekúnd pred koncom prvej tretiny.

V druhej časti sa však obraz hry moc nezmenil, keď domáci mali viacero gólových šancí. Po ďalších dvoch inkasovaných góloch v 19.minúte prišlo k vystriedaniu brankárov na strane Nitry. Šmitala však čisté konto dlho neudržal a o minútu dôraz domáceho celku skončila gólom. V 20.minúte pri nešťastnom strate hokejky inkasoval Šmitala ďalší gól a Nitra prehrávala po dvoch tretinách už 7:1.

V tretej časti najprv Nitra využila presilovú hru a v 33. minúte Kovalinka upravoval už aj tak hrozivo vyzerajúce skóre. Avšak o ďalších tridsať sekúnd vo vlastnom oslabení domáci Škultéty zvyšoval náskok domáceho celku. V samom závere sa Rytieri dostali do prečíslenia a to už Bajtala dokázal zužitkovať na strelenie tretieho nitrianskeho gólu. Avšak posledná gólová bodka prišla sekundu pred koncom riadneho hracieho času, keď domáci Mráz stanovil na konečných 9:3 pre LG.

Stanislav Petrík (HBK Nitra): „S takýmto prístupom k zápasu to ani nemohlo inak dopadnúť. Vôbec sme neplnili to, čo sme si povedali, a tak to aj vyzeralo. Prehrávali sme všetky osobne súboje, vnade sme boli o krok neskôr a súper všetky naše chyby trestal.

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.