Z Diakovej si vezieme vynikajúce víťazstvo 2:8

Kategória: Seniori

nitra-diakovaD.C.S.I. Diaková - HBK Nitrianski Rytieri Nitra 2:8 (1:3, 0:1, 1:4), góly: 7. Cerjan (Poliaček), 41. Poliaček (Tupý) – 1. Tothezere (Belovič, Maxin), 7. Daniška (Čičo), 12. Čičo (Daniška, Bajtala), 22. Gajdoš, 32. Belovič (König), 43. Daniška (Belovič), 44. Daniška (Čičo), 45. König (Tothezere)

Zostava Nitra: HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Charizopulos (Petrík) – Titka, Maxin, Kovalinka, Gajdoš M., Gajdoš I., Balaška, Rašovský – Čičo, Daniška, König, Ščasný, Bajtala, Myjavec, Belovič, Jančga, Tothereze Aďo, Tothereze Adam

Stretnutie začala vynikajúco Nitra, keď sa už v 37. sekunde Adrián Tothereze presadil z prvého prieniku a otvoril skóre stretnutia. Domáci dokázali na rýchly gól reagovať v 7. minúte, keď v presilovej hre vyrovnali na 1:1. O 42 sekúnd rozhodca dodatočne uznal gól z hokejky Tomáša Danišku a Rytieri opäť viedli. Aktívna Nitra dokázala ešte zásluhou Čiča do prestávky zvýšiť na 1:3.

Na začiatku druhej tretiny mali možnosť hrať domáci presilovú hru o dvoch hráčov, ale Rytieri tento tlak ustáli. Dokonca v 22. minúte vo vlastnom oslabení Marek Gajdoš predviedol gólový únik a zvýšil náskok Nitry. V závere druhej časti mala Diaková viac z hry, ale Rytieri hrali vynikajúco v obrane a nedovolili domácim hráčom sa vrátiť do zápasu.

Tretiu tretinu začala Nitra opäť lepšie a Belovič v 32. minúte zvyšoval už na 1:5. V 41. minúte ešte Diaková gólom Poliačeka sa snažila niečo so zápasom spraviť, ale dva rýchle góly Tomáša Danišku za sebou v 43. a v 44. minúte znamenali, že Rytieri už žiadne zdramatizovanie nepripustia. Gólovú bodku za zápasom dal dvanásť sekúnd pred koncom Ján König. Nitrianski Rytieri tak zdolali Diakovú vysoko 2:8 a do novej sezóny vstúpili dvoma víťazstvami.

Stanislav Petrík (tréner Nitry): „Podali sme výborný taktický výkon, veľmi nám pomohlo, že sme skórovali hneď v úvode stretnutia. Celý zápas sme boli lepším mužstvom a som rád, že sme sa presadili aj strelecky. Dúfam, že v takýchto výkonoch budeme pokračovať aj naďalej.“

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.