Svidník sme porazili po samostatných nájazdoch

Kategória: Seniori

nitra-ilustrak2HBK Nitrianski Rytieri Nitra - HBK Lion Svidník 3:2 sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0) góly: 5. König(Ščasný, Beniač), 43. Belovič (Beniač), rozh. náj. Daniška – 2. Džupina (Vook, Sála), 7. Štefan (Džupina, Raschman)

Zostava Nitra: Petrík (Charizopulos) – Titka, Maxin, Balaška, Ma. Gajdoš, Káčer, Mi. Gajdoš, Belovič, Daniška, Čičo, König, Beniač, Ščasný, Šuník, Adrián Tothezere, Adam Tothezere, Janiš

V druhom domácom zápase v novom ročníku privítala Nitra Svidník. Skóre sa otváralo už v 2.minúte, keď sa Džupina ocitol pred Petríkom nikým nekrytý a Svidník sa ujal vedenia v stretnutí. O štyri minúty bolo vyrovnané, keď vynikajúcu kombinačnú akciu zakončoval König. V 7.minúte hrali hostia presilovú hru, zakombinovali a Štefan vrátil vedenie na stranu Svidníka. Do konca prvej časti videli diváci ešte dve vylúčenia na oboch stranách, ale skóre sa nemenilo.

V 21.minúte mali hostia možnosť hrať presilovú hru a Štefan predviedol krásnu individuálnu akciu, ale Petrík podržal domáci tím. V ďalšom priebehu mal Svidník viacero gólových príležitostí. V domácej bránke všetko zachraňoval vynikajúci Petrík.

V tretej tretine v 34.minúte sa uvoľnil Belovič, ale nedokázal vyrovnať. Následne mali domáci možnosť hrať presilovú hru 5 na 3. Tréner Nitry reagoval oddychovým časom, ale ani túto možnosť nedokázali Rytieri využiť. V ďalšom priebehu sa často vylučovalo. Nitra sa dočkala vyrovnania v 43.minúte, keď Belovič v presilovej hre prestrelil hosťujúceho brankára. Do konca riadneho hracieho času sa už skóre nemenilo a tak stretnutie pokračovalo v predĺžení. V ňom mali viacero šancí domáci, ale nedokázali prekonať brankára hostí a tak nasledovali samostatné nájazdy. Jediným strelcom, ktorý svoj pokus dokázal zužitkovať bol Tomáš Daniška. Nitra tak zdolala Svidník 3:2 po samostatných nájazdoch.

Peter Radecký (hlavný tréner): "Dnes to boli vydreté dva body, ktoré nás určite tešia. Treba však povedať, že sme mali veľmi veľa vylúčení a postupne nám odchádzali sily. V závere sme to stiahli na dve päťky. Chlapci zabrali a podarilo sa nám vyrovnať. V predĺžení sme mohli po viacerých šanciach rozhodnúť. Som rád, že nájazdy sme zvládli a pripisujeme si prvú výhru."

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.