Prvá prehra Rytierov prišla až v predĺžení

Kategória: Seniori

LG-nr01LG AZ Hokej Bratislava – HBK Nitrianskí Rytieri Nitra 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0), Góly: 10. Takáč (Weber, Mikulčík), 19. Minárik (Vavro, Antl), 49. Kamich (Vavro) – 19. Frkáň (Cebo, Myjavec), 26. Myjavec (Frkáň, Bujdák)

Zostava Nitra: Petrík (Charizopulos) – Tipka (C), Martiška, Maxin, Bujdák, Tary, Žitný, Gajdoš, Ščasný – Bacovský, Beniač, Daniška – Ladiver, König, Ecker – Cebo, Myjavec, Frkáň – Mach, Thron, Cajchan – Riegel

V 11.kole cestovali Rytieri do Bratislavy, kde sa očakával vyrovnaný hokejbal. Ten sa hral od začiatku stretnutia. V 10.minúte zakončoval kombinačnú akciu Takáč. Štyri minúty po začiatku druhej časti z ľavej strany od kruhu poslal loptičku do bránky Dominik Frkáň a vyrovnal skóre zápasu. V tej istej minúte Minárik posielal tvrdú strelu a domáci opäť viedli. V 22.minúte mohlo byť vyrovnané, keď mal gól na hokejke Bujdák a Dubnický nebol prekonaný ani po troch dorážkach. Vyrovnanie prišlo v 26.minúte, keď Myjavec si narazil loptičku s Frkáňom a prvý menovaný zakončoval do odkrytej bránky. Hneď na začiatku tretej časti musel Petrík zasahovať po strele švihom od Vavra, ale nitriansky brankár všetko vyriešil. Vyrovnaná partia pokračovala aj v ďalšom priebehu. V 43.minúte mal asi najväčšiu šancu Gago, ale Petrík v bránke hostí opäť exceloval. V samom závere bol vylúčený Martiška a domáci po oddychovom čase chceli stretnutie rozhodnúť. Gól už diváci nevideli a tak pokračovalo predĺženie. Zápas mohol ukončiť najprv Bacovský, ale jeho strela bola zblokovaná na ochrannú sieť. V 48.minúte Kanich tvrdou strelou, ktorá aj so šťastím prekonala brankára hostí a ukončila tak zápas. Nitra napokon prehrala s LG Bratislava po predĺžení 3:2.

Jozef Ďuris (tréner HBK Nitrianski Rytieri Nitra): "V Bratislave sa hral bojovný hokejbal. V prvej časti nám trošku chýbal pohyb. V druhej časti sme hrali lepšie a strelili sme dva góly. V tretej tretine sa viac bojovalo. Remíza po základnej časti bola spravodlivá. V predĺžení boli šťastnejší domáci, keď sme si strelili vlastný gól."

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.