V derby napokon víťazstvo Rytierov

Kategória: Seniori

nitra-ilustrak2Hokejmarket Skalica – Nitrianskí Rytieri Nitra 0:1sn (0:0, 0:0, 0:0-0:1), Góly: rozh.nájazd Thron.

Rytieri: Petrík (Charizopulos) - Titka, Maxin, Martiška, Káčer, Bujdák, Tary, Gajdoš, Žitný, Daniška, Beniač, Cebo, Thron, J. König, Ecker, Myjavec, Mach, Ladiver,

V derby kola na seba narazili dva doposiaľ neporaziteľné tímy. Od začiatku sa hral vyrovnaný hokejbal zo zabezpečenej obrany. Diváci na gól v Skalici čakali márne. Domáci hlavne v tretej časti sa viac dostávali pred Petríka, ktorý držal čisté skóre. Tento stav vydržal až do konca riadneho hracieho času. Keďže gól nepadol ani v predĺžení o stretnutí museli rozhodovať samostatné nájazdy. V nich podal brankár Rytierov vynikajúci výkon a zásluhou Throna, ktorý premenil rozhodujúci nájazd sa Nitra tešila z výhry a zo zisku dvoch cenných bodov do priebežnej tabuľky.

Jozef Ďuris (tréner HBK Nitrianski Rytieri Nitra): „Dneska sme do Skalice cestovali v pozmenej zostave, keďže z rodinných dôvodov nehral Bacovský a zo zdravotných necestoval Riegel. Museli sme tomu prispôsobiť aj našu taktiku. Hrali sme od začiatku veľmi dobre, zodpovedne, čo sa odzrkadlilo aj na tom, že sme neinkasovali. Musím priznať, že domáci mali v tretej tretine viac z hry. Boli sme často vylučovaní a Stano Petrík na čele s obranou to ustáli a tým pádom sa rozhodovalo až v nájazdoch. Naša brankárska jednotka ukázala, že je v tomto extra trieda a Thron napokon rozhodol o našom víťazstve. Určite môžeme vyjadriť spokojnosť s víkendom, ktorý sme mali veľmi ťažký. Získali sme päť bodov, čiže u nás vládne maximálna spokojnosť."

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.