Nitra potvrdila rolu favorita aj proti Považskej Bystrici

Kategória: Seniori

nitra.povbystricaHBK Nitrianskí Rytieri Nitra - PROTEF Považská Bystrica 5:1 (3:0, 0:1, 2:0), góly: 12. Bujdák (Mach, Myjavec), 12. Titka (Beniač, Daniška), 14. Myjavec (Riegel, Mach), 35. Bujdák (Tary, Daniška), 44. Thron (Čičo, Káčer) – 25. Gajdoš (Pružinský, Spál)

Zostava Nitra: Petrík, Charizopulos, Titka, Bujdák, Tary, Matúš, Gajdoš Miroslav, Žitný, Káčer, Bacovský, Beniač, Ecker, Frkáň, König, Daniška, Riegel, Thron, Cajchan, Cebo, Myjavec, Mach, Čičo, Sčasný

V nedeľňajšom zápase privítala Nitra predposlednú Považskú Bystricu. Papierové predpoklady sa začali napĺňať hneď od úvodných minút. Domáci boli aktívnejší a prakticky celú tretinu sa hralo prevažne v pásme hostí. V 12.minúte Bujdák tvrdou strelou otváral skóre v prospech Nitry. Netrvalo dlho a zásluhou kapitána Titku viedli domáci už o dva góly. Do konca prvej časti Myjavec zvyšoval už na 3:0 pre domáci celok.

V druhej časti sa obraz hry moc nezmenil, ale viac sa začalo vylučovať. V 24.minúte prišlo k striedaniu brankárov na domácej strane, kde Petríka vystriedal Charizopulos. V 25.minúte hostia využili presilovú hru a dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov. Na viac gólov si diváci museli počkať až do tretej časti.

Tretia tretina sa hrala v rovnakom tempe ako predchádzajúce. Nitra mala viac z hry, ale strelecky sa presadil až Bujdák v 44.minúte, keď využil presilovú hru. Do konca riadneho hracieho času dokázali domáci využiť ešte jednu presilovku a stanovili tak na konečných 5:1. Nitra teda končí domáce dvojkolo víťazstvom a pripisuje si plný bodový zisk do priebežnej tabuľky.

Jozef Ďuris (tréner HBK Nitrianski Rytieri Nitra): „Dnes sme sa zase natrápili hlavne v koncovke. Po celý zápas sme mali prevahu a získali sme tri body. Po tejto stránke som spokojný, ale po hernej stránke to vôbec nieje dobré. Veľmi sa natrápime na gól a musíme na tom popracovať, nakoľko nás čakajú ťažké zápasy."

FOTOGALÉRIA je na tomto odkaze

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.