Nitra proti nováčikovi s tesným víťazstvom 2:1.

Kategória: Seniori

nitra-diakovaHBK Nitrianskí Rytieri Nitra - D.C.S.I. Diaková 2:1 (1:0, 1:1, 0:0), góly: 15. Thron (Káčer, Bacovský), 20. König (61) – 21. Jariabka (Grega)

Zostava Nitra: Petrík, Charizopulos, Titka, Martiška, Bujdák, Tary, Matúš, Gajdoš, Žitný, Káčer, Bacovský, Beniač, Ecker, Frkáň, König, Daniška, Riegel, Thron, Cajchan, Cebo, Myjavec, Mach, Čičo, Sčasný

Stretnutie sa začalo v miernom tempe a oba celky sa na začiatku iba spoznávali. Obe družstvá mali možnosť hrať dve presilové hry, ale ujala sa až posledná, štrnásť sekúnd pred koncom prvej tretiny. Branislav Thron od polovice ihriska tvrdou strelou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Gólom do šatne teda Nitra otvárala skóre zápasu.

V druhej časti sa obraz hry moc nezmenil. Domáci šli v 20.minúte zásluhou Königa do vedenia už o dva góly. Hostia dokázali o minútu po kombinačnej akcii znížiť na 2:1. Rytieri mali možnosť hrať pred koncom druhej časti presilovú hru, kde mali domáci viacero gólových šancí, ale skóre sa už v tejto časti nemenilo.

V tretej časti sa Nitra snažila streliť ďalší gól a tak hosťujúca obrana mala čo robiť. V 35.minúte Martiška nedokázal zakončiť do už odkrytej bránky. Štyri minúty pred koncom mal Bacovský únik, ale bol tiesnený a tak nedokázal ideálne zakončiť. V samom závere sa Diaková do tlaku už nedostala a stretnutie sa dohralo pred brankárom hostí. Nitra síce už neskórovala, ale Rytieri vyhrali 2:1 a pripisujú si plný bodový zisk do tabuľky.

Jozef Ďuris (tréner HBK Nitrianski Rytieri Nitra): „Dnes to bol od nás katastrofálny výkon. Keby tu bol dneska lepší súper tak prehráme určite veľkým výsledkom. Jedno šťastie, že Diaková bola ustráchaná a náš katastrofálny výkon stačil. Ja som vlastne spokojný iba s troma bodmi. Kde hľadať chyby? Niečo si v kabíne povieme a vybehneme na plochu a hráme úplne niečo iné. Chceme aby si zahrali všetci, dostávajú chalani šance, ale videli ste sami. Pokiaľ sa chlapci nechytia, budú hrať len tí, ktorí na to majú. Zajtra nás čaká podobný zápas ako dnes, Považská určite bude brániť. Verím, že sme si tú smolu v útoku dnes vyčerpali a zajtra budeme úspešnejší."

FOTOGALÉRIA na tomto odkaze

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.