Svetový pohár pozná obsadenie

Kategória: Seniori

svetovy-pohar2015-podpisKoncom augusta opäť po roku zavíta do Nitry najprestížnejšia súťaž v hokejbale – Svetový pohár.

Osem najlepších mužstiev sveta zmeria sily a zabojuje o svetového klubového šampióna pre rok 2015. Podľa najaktuálnejšieho svetového ratingu ISBHF, v ktorom tímy z celého sveta dostávajú body za tituly, domáce súťaže a medzinárodné i národné podujatia, sa v Nitre predstaví osem tímov, rozdelených do dvoch základných skupín.

Skupina A: Alpiq Kladno, Oberwil Rebels, Hokejmarket Skalica, City Club United Klagenfurt.
Skupina B: HBK Nitrianski rytieri Nitra, Rondo Teplice, LG AZ Hokej Bratislava, London Crusaders.

Domácich Nitranov teda čaká čerstvý víťaz Českého pohára z Teplíc či posledný finalista našej extraligy z Bratislavy, ako aj majster Veľkej Británie. Po minuloročnom neúspechu tak čaká Nitranov druhý reparát na vlastnej pôde na ceste k svetovému šampiónovi klubov a k 1. miestu v ratingu na svete.
Ako vníma fakt, že svetová elita sa po druhýkrát po sebe predstaví na Slovensku a v jeho rodnej Nitre prezident slovenského zväzu Jozef Stümpel? „Som rád, že môžeme predĺžiť tradíciu turnaja pod Zoborom. Určite to budú kvalitné zápasy a osobne verím, že Rytierom sa podarí získať ďalší veľký úspech."
A ako hodnotí skupinu čerstvý najlepší hokejbalista sveta a manažér Nitry Stanislav Petrík? „Myslím si, že súperov si na Svetovom pohári nik nevyberá, všetko sú to kvalitné tímy. Pretože zo skupín postupujú všetky celky, verím, že nám sa podarí ísť do štvrťfinále z čo najlepšieho miesta a teoreticky tak získať najslabšieho súpera."
Kedy Rytieri začínajú prípravu a ako bude prebiehať? „Prvý zraz je 4. augusta a celá príprava bude zameraná na hernú činnosť, pretože už 27.-30. augusta nás čaká Svetový pohár a týždeň po ňom už opäť extraliga. V príprave sa budeme hlavne venovať herným činnostiam a zohraniu jednotlivých formácií," uviedol tréner Nitry Jozef Ďuris. (HZ)

Manažér Rytierov Stanislav Petrík (vľavo) si tľapol s prezidentom Lions Nitra Pavlom Vargom. Dohodli sa na marketingovej spolupráci pre blížiacu sa sezónu i Svetový pohár.

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011