Najprestížnejšia svetová súťaž v hokejbale sa blíži

Kategória: Seniori

svetovy-pohar-titulka-2015Koncom augusta opäť po roku do Nitry zavíta najprestížnejšia svetová súťaž v hokejbale -  Svetový pohár, v ktorom si najlepších osem tímov sveta zmeria sily a zabojuje o svetového klubového šampióna 2015.
Podľa najaktuálnejšieho svetového ratingu ISBHF, v ktorom tímy z celého sveta dostávajú body za tituly, domáce súťaže a medzinárodné  i národné podujatia sa boja o primát top klubu sveta pokúsi 8 tímov v dvoch skupinách.
A group: ALPIQ Kladno, Oberwil Rebels, HOKEJMARKET Skalica, City Club United Klagenfurt a B group: HBK Nitrianski Rytieri Nitra, RONDO Teplice, LG AZ Hokej Bratislava, London Crusaders.

Domácich Nitranov teda čaká čerstvý víťaz Českého pohára z Teplíc, či posledný finalista našej extraligy z Bratislavy ako i majster Veľkej Británie. Po minuloročnom neúspechu tak čaká Nitranov druhý reparát na vlastnej pôde na ceste k svetovému šampiónovi klubov a 1.miestu v ratingu na svete. Ako vníma fakt, že svetová elita sa po druhýkrát po sebe predstaví na Slovensku a v jeho rodnej Nitre prezident slovenského zväzu Jozef Stumpel? "Som rád, že môžeme predĺžiť tradíciu turnaja pod Zoborom. Určite to budú kvalitné zápasy a osobne verím, že "Rytierom" sa podarí získať ďalší veľký úspech."

A ako hodnotí skupinu čerstvý najlepší hokejbalista sveta a manažér Nitry Stanislav Petrík? "Myslím si, že súperov si na Svetovom pohári nik nevyberá, všetko sú to top kvalitné tímy. Nakoľko zo skupín postupujú všetky celky, verím, že nám sa podarí ísť do štvrťfinále z čo najlepšieho miesta a teoreticky tak získať najslabšieho súpera."

Kedy rytieri začínajú prípravu a ako bude prebiehať? "Prvý zraz je 4.augusta a celá príprava bude zameraná na hernú činnosť, nakoľko nás o mesiac čaká SP a týždeň po ňom už zase extraliga. Gro prípravy sa budeme venovať hernej činnosti a zohraniu jednotlivých formácií," uviedol tréner Nitry Jozef Ďuris.

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011