V SOBOTU O 5. TITUL V RADE, NITRA VEDIE UŽ 2:0

Kategória: Seniori

nr-titulkaaPočas víkendu sa nitrianski rytieri predstavili v prvých dvoch finálových zápasoch slovenskej hokejbalovej extraligy na pôde víťaza základnej časti LG Bratislava, po ktorých je jasné, že v sobotu resp. v nedeľu Nitra zabojuje o piaty titul v rade na domácej ploche. Prvýkrát v histórii tak má šancu zdvíhať majstrovský pohár nad hlavy pred vlastným publikom.

V prvom dueli v Bratislave bolo po dvoch tretinách 0:0, no gólmi Eckera a Kollára a rozhodujúcim nájazdom Koniga si Nitra vybojovala prvé víťazstvo 2:3 sn.

V nedeľu to bolo však už o niečom inom – Nitra v 23.min viedla po dvoch góloch Chovana a Beniača s Kolárom 0:4. Druhá tretina zásluhou Slováka končila už 1:5. Konečnú podobu výsledku dal v poslednej minúte duelu „hetrikový" Chovan, ktorý zvýšil na 2:6. „Do Bratislavy sme išli s cieľom uchmatnúť súperovi aspoň jeden zápas na jeho ihrisku, napokon sa nám podarili oba, u nás vládne teda maximálna spokojnosť. Prvý duel bol veľmi náročný, hralo sa za veľkého tepla a vo vysokom tempe a o svojom víťazstve sme rozhodli až v nájazdoch. Druhý zápas bol diametrálne odlišný a po najlepšom výkone v tohtoročnom play-off sme sa opäť mohli radovať z víťazstva," zhodnotil oba zápasy tréner rytierov J. Ďuris.

A ako víkend hodnotí hviezda nedele trojgólový Michal Chovan? „Myslím si, že dnes po našich prvých dvoch góloch bolo po súperovi a zápas sme viacmenej dohrávali. A čo k hetriku? Som rád, že mi to tam padlo, nato som predsa v Nitre," skonštatoval zvolenský rodák, ktorý v drese Nitry kráča už za svojim tretím titulom.

Resumé – už túto sobotu o 13.00 h môžu „rytieri" na svojom štadióne získať piaty titul v rade, čo žiaden nováčik v histórii vrcholového športu zrejme na Slovensku ešte nedokázal. Pre každého návštevníka podujatia, ktorý príde v modrom alebo bielom tričku je pripravená kofola a pivo zdarma a v prípade víťazstva Nitry i fotenie s hráčmi a trofejou pre šampiónov.

V sobotu 13.00 sa teda všetci vidíme na vedľajšej ploche zimného štadióna – domovskom stánku HBK Nitrianski rytieri.

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011