Prvý finálový zápas pre RYTIEROV!!

Kategória: Seniori

nr-lg-titulkaLG AZhokej Bratislava – HBK Nitrianski Rytieri 2:3 sn (0:0, 0:0 , 2:2 – 0:0, 0:1) stav série 0:1
Góly: 36. Takáč (Kanich), 40. Takáč (Vavro, Kanich) - 32. Ecker (Bacovský), 43. Kollár (Ecker), rozh.nájazd P. König

Finálová séria začína na ihrisku v Bratislave. V prvých dvoch tretinách sa hral veľmi vyrovnaný hokejbal. Oba celky si vypracovávali viacero gólových šancí, ale skórovať sa nepodarilo ani jednému celku.
Prvé góly prišli až v tretej časti. V 32.minúte Ecker otváral skóre stretnutia. Hostia sa dlho netešili z vedenia a o tri minúty po chybe na strane Nitry Takáč vyrovnával. Ten istý hráč o štyri minúty posielal domáci celok do vedenia a LG otočilo vývoj zápasu. V 43.minúte Kollár dokázal po peknej akcii Rytierov vyrovnať. Keďže diváci už do konca riadneho hracieho času gól nevideli, stretnutie pokračovalo v predĺžení. V ňom hrali oba celky prevažne zo zabezpečenej obrany a tak diváci veľa gólových príležitostí nevideli. A keďže ani v predĺžení gól nepadol o stretnutí museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich premenil rozhodujúci nájazd Peter König a tak Rytieri dokázali zvíťaziť a vedú vo finálovej sérii 0:1

Jozef Ďuris (tréner HBK Nitra): „Hralo sa veľmi kvalitné stretnutie, ktoré bolo hodné finále. Zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný. Šli sme síce prví do vedenia, ale vzápätí aj po vlastných chybách sme prehrávali 2:1. Obrovskou snahou sme zápas ešte vyrovnali a poslali ho do predĺženia. V nadstavenom čase to bol boj o loptičku a oba celky dávali prevažne pozor na obranu a šancí bolo veľmi málo. Nájazdy, to je vždy lotéria. Musím pochváliť všetkých na čele s brankárom za výkon nielen v nájazdoch, ale v celom zápase. Chceli sme vyhrať aspoň jeden zápas na ihrisku súpera, to sa nám dnes podarilo. Zajtra očakávam podobný zápas, keďže domáci potrebujú vyhrať. Musíme si oddýchnuť, zrelaxovať a pokúsiť sa vytvoriť si čo najlepšiu pozíciu pred domácim zápasom."

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.