Piatykrát v rade o piaty titul

Kategória: Seniori

bacovsky-titulkaPočas víkendu "rytieri" privítali v dvoch zápasoch semifinále extraligy hokejbalistov Skalice. Po sobotňajšej prehre 5:2 a zníženiu série na 2:1, museli o postup cez minuloročného finálového súpera zabojovať i v nedeľu. Tento zápas sa niesol už v inom duchu a Nitrania deklasovali Skaličanov 7:2, keď sa hetrikmi blisli Slovák a Hrivňák, čím posunuli do finále práve svoj celok - Nitru.

Víkend priniesol viacero zaujímavostí, prvý gól v slovenskej extralige zaznamenal legendárny český útočník a reprezentant Jan Bacovský, ktorý si na pamiatku odnáša do rodného Hradca Králového i gólový "míček". "Paradoxne môj gól mužstvo v sobotu nepomohol, naopak po ňom prišlo uspokojenie, čo súper využil. Určite som rád, že mi to tam už padlo a že si už so mňa chalani v Hradci nebudú robiť srandu. V nedeľu hra išla všetkým štyrom útokom vyrovnane a tým sme to dotiahli tam, kam sa to od nás očakávava - do finále," zhodnotil víkend v Nitre Bacovský.

V nedeľu svojich významnou mierou podržal už tradične skvele chytajúci Petrík, ktorý súperových hráčov privádzal do zúfalstva svojimi zákrokmi. "V sobotu sme si mysleli, že nám to padne samo, no Skalica nás potrestala za našu ľahkovážnosť. Dnes sme zodpovedne pristúpili k duelu, čo sa ukázalo i na samotnom výsledku," v skratke zhodnotil víkend tréner Nitry a slovenskej repre Jozef Ďuris, ktorý má v zbierke 5 strieborných medailí extraligy a premiérovo sa vo svojom šiestom finále predstaví ako kouč lavičky. My sme len radi, že práve tej nitrianskej.

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011