Rytieri po piatykrát vo finále

Kategória: Seniori

Nr-Si-titulka4HBK Nitrianski Rytieri - Hokejmarket Skalica 7:2 (2:1, 3:1, 2:0) stav série 3:1, góly: 11. 18. a 27. Slovák, 3. a 19. a 36. Hrivnák, 32. Maxin - 7. Pollák, 23. Janáč

Nitra: Petrík, Thron Ch., Titka, Tary, Káčer, Martiška, Bujdák, Maxin, Beniač, Chovan, Slovák, Ecker, Kollár, Bacovský, Hrivnák, König P., Cajchan, Cebo, Thron B., Myjavec, Ščasný, Riegel

Po nevydarenom treťom semifinálovom zápase sa Nitra predstavila opäť doma. Stretnutie začali domáci lepšie a Hrivnák v 3.minúte otváral skóre stretnutia. Skalica dokázala v 7.minúte zásluhou Polláka vyrovnať. V 11.minúte Marek Slovák po peknej domácej akcii opäť posielal domáci celok do vedenia. V druhej časti pokračovali domáci v aktívnom tempe a gólom Hrivnáka a Slováka vyhrávali Rytieri už 4:1. Skalica sa dokázala v 23.minúte gólom Janáča vrátiť ako tak do zápasu, ale tri minúty pred koncom druhej tretiny skóroval opäť Marek Slovák a jeho hetrik znamenal už vedenie 5:2. V poslednej časti hrala Nitra veľmi pozorne, hostí nepúšťala do výrazných gólových šancí. Rytieri dokázali ešte dvakrát skórovať a Nitra viedla už 7:2. V samom závere hostia už neskórovali a tak Rytieri vyhrali presvedčivo 7:2 a ukončili tak semifinálovú sériu 3:1. Na svojho súpera si však musia počkať až na budúci týždeň, keďže Pruské vyrovnalo semifinálovú sériu s LG Bratislava na 2:2.

Jozef Ďuris (tréner HBK Nitra): "Postup do finále je veľmi krásny pocit. Nadreli sme sa, ale netreba zabúdať na kvalitu súpera. Skalica hrala túto sériu naozaj výborne, prinútila nás siahnuť až na dno síl. Dnes sme odohrali výborný zápas. Od prvej minúty sme hrali aktívne a chceli sme tú sériu ukončiť. Ten včerajšok nám nevyšiel, no také je play-off. Veľmi sa tešíme z postupu a musíme sa dobre pripraviť na finále. Dnes sme naozaj využili väčšinu šancí, čo sme mali, preto je ten výsledok taký aký je. Skalica nehrala zle. Možno ten výsledok nezobrazuje priamy priebeh zápasu, ale myslím si, že je zaslúžený. Teraz si hlavne potrebujeme oddýchnuť, dáme si dve tréningové jednotky a uvidíme kto nás bude čakať vo finále."

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.