Zvládli sme aj druhé semifinále a vedieme v sérii 2:0

Kategória: Seniori

si-nr-titulka2HBK Hokejmarket Skalica - HBK NitrianskiRytieri Nitra 1:2 (1:0, 0:2, 0:0), góly: 15. Kolínek (Rampáček, Patinka) – 20. Beniač (Slovák, Chovan), 29. Kollár (Bacovský, Ecker) – stav série 0:2

HBK Nitrianskí Rytieri Nitra: Petrík (Thron) – Titka,P. König, Káčer, Martiška, Bujdák,Tary, Maxin – Beniač, Slovák, Chovan, Ecker, Hrivnák, Kollár, Bacovský, J. König, Cajchan, Myjavec, Thron, Cebo, Ščasný

Druhý semifinálový zápas sa už po vypršaní trestu mohol odohrať na ihrisku v Skalici. V úvodnej tretine boli domáci aktívnejší, ale obrana Rytierov podávala vynikajúci výkon. Skóre napokon otvárali Skaličania, keď v 15.minúte Kolínek zakončil peknú akciu domáceho celku.

V druhej časti sa obraz hry trošku zmenil, Rytieri začali byť aktívnejší a výsledkom bolo v 20.minúte vyrovnanie z presilovej hry. Nitra sa usadila v pásme, Slovák nahodil loptičku pred domáceho brankára, kde Beniač dorážkou vyrovnal skóre stretnutia na 1:1. V ďalšom priebehu mali hostia za sebou dve presilové hry a práve tú druhú Rytieri využili na otočenie zápasu na svoju stranu. V 29.minúte Kollár vystrelil spoza kruhov a prekonal domáceho brankára.

V poslednej časti zvyšovali Skaličania tlak a snažili sa vyrovnať stretnutie a vynútiť si tak opäť predĺženie. Domácim napokon nepomohol ani oddychový čas v 45.minúte. Nitra už stretnutie udržala a tak porazila Skalicu na svojom ihrisku 1:2. Rytieri tak po dvoch víťazstvách vedú v semifinálovej sérii 0:2 a o týždeň pred domácim publikom môžu rozhodnúť o svojom postupe do finále.

Jozef Ďuris, (tréner HBK Nitra): „Vedeli sme, že nás v Skalici bude čakať veľmi ťažký zápas. Musím chalanov pochváliť za prvú tretinu, ktorú sme síce prehrali, ale hrali sme ju veľmi dobre v defenzíve a domáci veľa priestoru nemali. V druhej časti sme trošku zmenili taktitku, začali sme Skalicu viac napádať a svojou aktivitou sme otočili vývoj zápasu. V tretej časti sme sa snažili o to, aby sme neinkasovali a aj vďaka brankárovi Petríkovi sme zápas udržali. Každé víťazstvo na súperovom ihrisku sa nesmierne počíta a povedal som to pred víkendom, že sme šli do toho, aby sme oba zápasy zvíťazili."

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.