Prvý pokus na postup do semifinále sme nevyužili

Kategória: Seniori

vrutky-nitraHBK Kometa Vrútky - HBK Nitrianski Rytieri Nitra 3:0 (0:0, 0:0, 3:0), góly a asistencie: 31. Dírer (Šišmič, Rutkay), 32. Holbus (Čavajda), 44. Čavajda (Hladký) – stav série 1:2

HBK Nitrianskí Rytieri Nitra: Petrík (Thron K.) – Titka, König P., Tary, Bujdák, Martiška, Káčer, Javorčík, Maxin, Chovan, Beniač, Cajchan, König J., Hrivnák, Bacovský, Kollár, Ecker, Thron B., Cebo, Blidak, Sčasný, Myjavec.

HBK Kometa Vrútky: Hladký (Bolibruch) – S. Javorka, Javor, Šišmič, Holbus, Guraj, Vidlár, Honko, B. Javorka, Dírer, Fillo, Wagner, Čavajda, Kolčák, Lihan, Rutkay, Frkáň, Hlaváč, Žulko, Jurášek, Matuška.

Štvrťfinálová séria sa sťahovala do Vrútok. Po úvodnom oťukávaní oboch tímov si Nitra postupne vypracovala viacero šancí, ale k otvoreniu gólového účtu sa Rytieri nevedeli dostať. V druhej tretine sa začalo postupne vylučovať a práve Nitra mala mala viacero šancí na strele úvodného gólu. Asi najväčšia bola v 21.minúte, keď Peter König nastrelil pravú tyč. Ďalšia veľká šanca pre Nitru bola v 24.minúte, keď mal už Beniač takmer odkrytú časť bránky, ale nedokázal ideálne zakončiť. V 25.minúte dokázal domáci Rutkay dotlačiť loptičku až za Petríka, ale bolo to už po prerušení hry a tak sa Vrútky dožadovali gólu úplne zbytočne. Pred koncom tretiny boli postupne vylúčení ďalší dvaja domáci hráči, ale ani to nepomohlo Nitre na strelenie gólu.
O všetkom prakticky rozhodla posledná tretina. V nej hrali od začiatku domáci presilovú hru a jedenásť sekúnd po začiatku dokázal Dírer využiť nepozornosť na modrej čiare a prekonal Petríka. Ani nie po minúte hostia vyhrali buly a Holbus prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a Rytieri prehrávali 2:0. Domáci v ďalšom priebehu hrali veľmi pozorne a nedovolili Nitre stretnutie zdramatizovať kontaktným gólom. Tréner Rytierov v 41.minúte zobral oddychový čas a hneď v zápätí to skúsili hostia aj bez brankára, ale ani takto sa nepodarilo skórovať. Práve naopak v 44.minúte uzavrel skóre stretnutia Čavajda, keď gólom do prázdnej bránky stanovil na konečných 3:0. Vrútky teda po výhre dokázali znížiť sériu na 1:2 a zajtra nás čaká ďalší zápas na ihrisku súpera.

Jozef Ďuris (tréner HBK Nitra): „Vedeli sme, že nás bude čakať veľmi ťažký zápas. To sa aj potvrdilo. Dve tretiny sa hral vyrovnaný hokejbal a bola len otázka času, kedy padne prvý gól stretnutia. Keď nestrelíme ani jeden gól, nemôžeme pomýšľať na úspech. Dnes sme nevyužili veľa presilových hier a hlavne nás môže mrzieť presilová hra o dvoch hráčov, kedy sme neskórovali. Myslím si, že tam sa ten zápas pre nás lámal. Domáci bojovným výkonom nakoniec vyhrali. Dnes sme nehrali vyslovene zlý zápas, len sme nedokázali skórovať. Musíme si teraz oddýchnuť a pripraviť sa na zajtrajší zápas."

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.