Rytieri po vynikajúcom výkone zvládli aj druhý štvrťfinálový zápas

Kategória: Seniori

hkb-vsetci-titulkaHBK Nitrianski Rytieri Nitra: - HBK Kométa Vrútky 4:1(3:0, 1:0, 0:1) – stav série 2:0, góly: 2. Kollár (Ecker), 3. Hrivnák (König, Cajchan), 12. Tary (Hrivnák, Cajchan), 30. Chovan (Slovák, Tary) – 45. Javorka (Dírer)

Nitra: Petrík, Thron K., Titka, König P., Tary, Bujdák, Martiška, Káčer, Javorčík, Maxin, Slovák, Chovan, Beniač, Cajchan, König J., Hrivnák, Bacovský, Kollár, Ecker, Thron B., Mach, Cebo
Vrútky: Jurošek, Bolibruch, Vidlár, Fillo, Javorka S., Holbus, Šišmič, Javor, Šismič, Lihan, Rutkay, Frkáň, Javorka B., Čavajda, Kolčák, Okuliar, Dírer, Jurášek, Hlaváč, Matuška, Wagner

Nitra začala druhé štvrťfinále veľmi aktívnejšie a z prvej veľkej šance domáci skórovali. Kollár potiahol loptičku do útočného pásma, nahral si s Eckerom a prvý menovaný hráč napokon aj otvoril gólový účet. Vrútky sa nestihli ani spamätať a už opäť skórovali domáci. König s Cajchanom vymysleli dobrú nahrávku na Hrivnáka a ten zvyšoval náskok Nitry už o dva góly. V 12.minúte mali domáci opäť možnosť hrať presilovú hru. Hrivnák s Cajchanom dobre zakombinovali a Martin Tary do prázdnej bránky už len zasunul loptičku. Na začiatku 14.minúty mali možnosť hrať hostia presilovú hru o dvoch hráčoch, ale domáca obrana na čele s brankárom Petríkom bola pozorná a skóre sa už v tejto časti nemenilo.
Druhá tretina začala v pomerne nervóznom tempe a často sa vylučovalo. Raz si zahrali presilovku domáci hráči, raz hostia, ale v oboch prípadoch vynikali obrany oboch tímov. V 27.minúte bol vylúčený hosťujúci Holbus za sekanie päť plus do konca zápasu. Rytieri využili presilovú hru o jedného hráča až v 30.minúte. Vrútky zle striedali, Chovanovi sa odkryl priestor a posielal domáci celok gólom do šatne do vedenia 4:0.
Tretiu tretinu začali hostia presilovou hrou, keď na trestnú ľavicu musel ísť Filip Titka. Hostia mali viacero dobrých šancí, ale brankár Petrík podával vynikajúci výkon. Hostia postupne ožívali a čoraz viac ohrozovali domácu bránku. Stanislav Petrík však vždy bol na svojom mieste a tak Vrútky nevedeli streliť kontaktný gól. Minútu pred koncom sa nervozita vystupňovala a dlho sme čakali kým sme poslednú minútu dohrali. Po vylúčení Chovana hostia gólom Branislava Javorku, ktorý spoza bránky prekvapil domáceho brankára, už len kozmeticky upravili na konečných 4:1. Rytieri teda zvládli aj druhý štvrťfinálový zápas a vedú v sérii už 2:0. Najbližšie kolo čaká rytierov už na ihrisku vo Vrútkach.

Jozef Ďuris (tréner HBK Nitra): „Dnes sme chceli hrať veľmi aktívne, čo sa nám aj podarilo. Prakticky sme o výsledku rozhodli v prvej tretine, keď sme dali tri pekné góly. Zápas potom zbytočne znervóznel a sme len kontrolovali výsledok plus sme pridali ešte jeden gól naviac. Myslím si, že sme si za tú prvú tretinu zaslúžili vyhrať."

CELÁ FOTOGALÉRIA je na tomto odkaze

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.