Ján Rímsky: "Verím, že Nitre budem vedieť pomôcť k ďalšiemu titulu."

Kategória: Seniori

janci-titulkaHokejbalový kemp v Nitre skončil a tak sme spoznali súpisku hráčov, ktorí sa predstavia v nitrianskom drese aj v novej sezóne. Ako posledný hráč do súpisky sa pridal Ján Rímsky.


Ján Rímsky patrí medzi skúsených hokejbalistov a aktuálne aj zlatý majster sveta. Zapojil sa do nitrianskeho hokejbalového kempu hneď od začiatku.
"Prípravný kemp by som zhodnotil veľmi pozitívne, bolo nás cez tridsať hráčov a tým pádom aj úroveň bola vysoká. Bolo povedané, že nemá nikto isté miesto a teda bola aj konkurencia, takže každý sa snažil a tým pádom aj tá výkonnosť hráčov išla troška vyššie," začala hodnotiť nová posila Nitry.

 Janči sa v prípravnom zápase pre zranenie nepredstavil, ale na úvodný zápas nového ročníka by mal byť pripravený. "Keďže som bol troška zranený, ja som prípravný zápas nehral, nechcel som zbytočne riskovať a ohroziť tak svoj prípadný štart na začiatku sezóny. Trénujem už normálnu tréningovú jednotku a teda som pripravený nastúpiť v sobotu na svoj prvý zápas."

V Nitre sa predstaví ako nová posila, vie už od trénerov, v ktorej formácii sa predstaví? "Nikto ešte nevie svoje formácie, je to na tréneroch. Verím, že obaja sa rozhodnú správne. Ja chalanov poznám, čiže nepredpokladám, že by mali nastať nejaké problémy."

Podľa oficiálnych informácii, bude Ján Rímsky v Nitre na mesiac. Čo bude ďalej? Ostane v nitrianskom drese? "Mesiac je len kvôli tomu, aby sa stihol doriešiť celý prestup, nakoľko to bolo narýchlo. Chalani z Ružinova sú na dovolenke, takže kvôli tomu je len ten spomínaný mesiac. Ja verím, že v Nitre ostanem aj ďalej."

Rímsky už vo svojej kariére titul majstra Slovenska má, aktuálne je majstrom sveta. Dokáže sa hráč ešte motivovať k ďalším úspechom?
"Ja osobne hrám hokejbal pre zábavu a cítim sa byť ešte mladým hráčom. Už mám určité skúsenosti a výkonnosť by práveže ešte mohla ísť hore. Teším sa na každú sezónu. Keby som získal slovenský titul s ďalším tímom, bolo by to super. Keď si ma Nitra vybrali, verím, že budem vedieť pomôcť."

Nová sezóna začína už túto sobotu (7.septembra 2013 o 15.hod na domácom ihrisku) proti nováčikovi zo Svidníka. Čo vieme povedať k tomuto súperovi? "Je ťažko hodnotiť nováčika súťaže. Nevideli sme ho hrať, vieme o ňom iba to, že sa prebojoval cez baráž. Je to možno trošku o prekvapení, ale určite nejdeme nič podceňovať a ideme do zápasu naplno," dodal na záver rozhovoru Ján Rímsky.

 

foto-web-010

Ján Rímsky počas nitrianskeho hokejbalového kempu.

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011