Viliam Somolányi : „Celý život snívame o takomto klube.“

Kategória: Seniori

novy-trenerV nitrianskom tíme, ako sme už informovali, pribudla jedna veľká zmena. Do nového ročníka bude viesť káder pod Zoborom trénerská dvojica Richard Mráz a Viliam Somolányi.


Vizitka nového trénera: Šesťkrát po sebe majster Slovenska, dve druhé miesta a štyri tretie miesta. Víťaz svetového pohára, európskeho pohára, sedemkrát najlepší brankár v lige. Ako tréner trikrát majster Švajčiarska. A vyše 20 sezón odohraných na najvyššej úrovni . Majster Európy s reprezentáciou, štyrikrát bronzový a raz strieborný na svetovom meradle. Tento hokejbalový odborník prichádza do Nitry.

„Ja som bol vždycky maximalista, teda aj do Nitry prichádzam s najvyššími cieľmi. Rytieri ma oslovili, aby som prišiel odovzdať moje skúsenosti z hokejbalu. Tím chce konečne vyhrať svetový pohár. Samozrejme obhájiť titul. Myslím si, že takáto ponuka sa neodmieta. A môžem povedať, že celý život snívame o takomto klube. Aj keď som Ružinovčan, Nitre som fandil, mám tu veľa kamarátov, takže s týmto problém nemám," začal naše rozprávanie nový tréner na striedačke.

Somolanyi-logo

Nitra bude mať dvoch trénerov, už ste sa s aktuálnym trénerom rozprávali o fungovaní a rozdelení kompetencii? „S trénerom Mrázom sme už o určitej koncepcii hovorili, ale ťažko sa to dá takto rozdeľovať. Dôležité je to, ako budeme ladiť a fungovať spoločne. Nevidím v tom problém. Ak sa nejaký vyskytne, budeme si ho musieť vydiskutovať."

Od utorka 6.augusta začala Nitra prípravu na novú sezónu. Ako vníma úvodný tréning tréner Somolányi? „Tím po väčšine poznám, sem tam mi nejaké meno vypadne, ale po tvárach sú mi všetci známi. Som rád, že na úvodnom tréningu máme veľa hráčov, aj nové posily, ktoré budeme skúšať. Náš prvý cieľ je Svetový pohár a tomu musíme podriadiť celú prípravu. Podmienky sú vytvorené veľmi dobré, takže už je to len na hráčoch a ukázať to na ihrisku."

foto-web-002

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011