Nová trénerská dvojica v Nitre

Kategória: Seniori

trenerska-dvojicaNitru čaká hneď v úvode nového ročníka veľká výzva, a to Svetový pohár. Letnú prípravu zahájilo okrem mnohých hráčov aj nová trénerská dvojica. K aktuálnemu trénerovi, Richardovi Mrázovi, sa pripojí aj ostrieľaný Viliam Somolányi.

„Máme dvoch trénerov. Oni sa musia dohodnúť na určitých veciach, rozdelenia kompetencii. Skúsili sme to, dúfam, že to dá nový impulz a verím, že na striedačke bude väčší klud. Aj preto sme to spravili, keďže sa nám zdalo, že sme mali na vlastnej striedačke dosť veľký neporiadok," vysvetľuje zmenu vo vedení tímu manažér klubu Stanislav Petrík.

Ako vidí zmenu doterajší tréner Richard Mráz? „Určitú debatu s mojim kolegom sme už začali, ja som určite za túto myšlienku. Predsa viac ľudí, viac rozumu. Keď máme určité ciele, treba mať tím pod dohľadom a stávalo sa, keď ja som sa otočil na jednu stranu tak sú hráči, ktorí, keď som ich nevidel neišli naplno. Takže verím, že toto bude v prospech družstva a bude to fungovať počas celej sezóny."

„S trénerom Mrázom sme už o určitej koncepcii hovorili, ale ťažko sa to dá takto rozdeľovať. Dôležité je to, ako budeme ladiť a fungovať spoločne. Je to ako v manželstve, nedá sa povedať, že Ty budeš umývať riady, Ty budeš vysávať. Keď jeden vypadne, druhý ho musí nahradiť. Všetko záleží od komunikácie a ja som bol vždycky komunikatívny, Rišo Mráz je tiež, takže nevidím v tom problém. Ak sa nejaký vyskytne, budeme si ho musieť vydiskutovať," reagoval Viliam Somolányi.

A kedy spoznáme konečnú súpisku hráčov? „Tak na úvod by som zdôraznil, že isté miesto nemá nikto, teda okrem dvoch hráčov – Stanko Petrík a Robo Kašša. Sú to dvojnásobní majstri sveta a obidvaja potvrdzovali a stále potvrdzujú vynikajúce výsledky, takže budú určite oporami v tíme. Avšak celá súpiska bude známa koncom augusta," reagoval Richard Mráz. „Je to tu ako jedna veľká rodina, takže verím, že sa nám podarí postaviť tím, s ktorým okrem obhájenia titulu v slovenskej extralige vybojujeme aj vynikajúce umiestnenie na Svetovom pohári. Ja som bol vždycky maximalista, teda aj do Nitry prichádzam s najvyššími cieľmi," dodal nový tréner Viliam Somolányi.

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011