Domáca reprezentácia bola nad naše sily

Kategória: St.John´s2013

sr-canSlovensko – Kanada 0:3 (0:0, 0:2, 0:1), góly: 26. Ghilarducci (Pender), 29. Stinziani (Slaney), 42. Stinziani. Zostava SR Petrík, Bratina - Minárik, Haring, Danko, Blahut, Danko, Šlachtič, Bujdák, Titka, Kašša, Svitana, Hrivnák, Ladiver, Maděra, Beniač, Slovák, Behúl, Martinusík, Rímsky, Žulko, Wagner, Oravec.

Slovenskí reprezentanti nastúpili na svoj tretí zápas na svetovom šampionáte proti Kanade. V zaplnenej hale videli diváci atraktívny hokejbal na vysokej úrovni. Úvod stretnutia vyšiel našim hráčom, keď mali možnosť krátkej presilovej hry 5 na 3, ale úvodný gól nepadol. Vzápätí vynikol brankár Stanislav Petrík, ktorý vynikajúcim zákrokom podržal tím pri úniku Kanaďana. Aj súper si zahral presilovku 5 na 3, ale ani Kanada nebola úspešná a tak sa do šatní šlo za stavu 0:0.
V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Mnohé vylúčenia, vysoké tempo a hra sa presúvala z jednej strany na druhú. Postupne sa však dostávali viac k slovu domáci hráči. Kanada najprv opäť nechala vyniknúť brankára Petríka, ktorý zmaril trestné strieľanie domáceho celku. V 26.minúte po chybe v obrane sme napokon inkasovali. O tri minúty domáci výber udrel znova a Stinziani zvyšoval náskok Kanady na 2:0.
V tretej časti pokračoval trend vo vylučovaní a našim hráčom postupne dochádzali sily. Aj napriek snahe streliť kontaktný gól, sme nevedeli prekonať dobre chytajúceho kanadského brankára. Veľkú šancu mal Hrivnák, keď v presilovej hre jeho tvrdú strelu zastavila tyčka. Opäť sa potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš a v 42.minúte Stinziani prekonal slovenskú obranu a bolo 3:0. Slovenský výber ešte reagoval oddychovým časom. Domáci mali už stretnutie vo svojich rukách a žiadne zdramatizovanie už nepripustili. Kanada teda zdolala Slovensko 3:0 a dostala sa na čelo skupiny A.

Stanislav Petrík (Brankár SR): "Nemali sme kúsok šťastia, najmä v prvej tretine, mali sme veľa presiloviek , dokonca dvakrát 5:3, ale nedokázali sme dať gól. Marek Slovák mal viacero šancí, ale väčšinou mu to letelo mimo brány. Škoda toho, lebo Kanada bola hrateľná. V druhej tretine sa to otočilo, domáci mali viac presiloviek, ale tie sme dobre bránili a dostali sme góly počas hry 5 na 5 a tretiu tretinu nám už aj dochádzali sily a povrch sa tak šmýkal, že už sa tam nedalo nič robiť. Aj pri treťom góle, čo sme dostali sa pošmykli dvaja naši hráči a Kanaďania išli do protiútoku a skórovali na konečných 0:3."

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.