Na úvod šampionátu výhra nad Pakistanom

Kategória: St.John´s2013

MS-SK-CZ-18Slovenskí reprezentanti začali svetový šampionát vynikajúco, keď v prvom vystúpení zdolali Pakistan presvedčivo a pripísali si povinné víťazstvo do tabuľky. V zápase padol aj prvý slovenský hetrik na šampionáte z hokejky Mareka Slováka.

Slovensko - Pakistan 8:1 (2:1, 2:0, 4:0). Zostava:Petrík (Bratina) - Minárik, Haring, Blahut, Danko, Káčer, Šlachtič, Bujdák, Titka, Kašša, Svitana, Hrivnák, Ladiver, Maděra, Beniač, Slovák, Behúl, Martinusík, Rímsky, Žulko, Oravec, Wagner.

Stretnutia začali lepšie hostia, keď mali možnosť prvej presilovej hry, ale Pakistan nedokázal zužitkovať svoju úvodnú hru o jedného hráča na viac. Na úvodný gól sme si museli počkať do 7.minúty, keď Marek Slovák prvým slovenským gólom na turnaji otváral skóre zápasu. Naša radosť netrvalo dlho a o minútu bolo vyrovnané. V 10.minúte išlo Slovensko opäť do vedenia zásluhou Beniača.

V druhej tretine padli len dva góly a obidva z hokejok slovenských reprezentantov. No museli sme si na ne počkať až na záver tretiny. Hostia mali v úvode viac príležitostí, dokonca hrali presilovú hru 5 na 3. Ale v bránke Slovenska bol vynikajúci Stanislav Petrík. V 27.minúte hrali slovenskí reprezentanti presilovú hru a Marek Slovák zvyšoval na 3:1. O dve minúty Haring zaznamenal presný zásah a gólom do šatne zvyšoval na 4:1.

V tretej časti už mali naši reprezentanti hru pevne vo svojich rukách. V 36.minúte Filip Titka po peknej akcii strieľal už piaty gól Slovenska. V tej istej minúte pridal Marek Slovák svoj tretí gól na šampionáte a bolo 6:1. Gólový koncert v podaní slovenských hráčov pokračoval siedmym gólom z hokejky Bujdáka a na konečných 8:1 stanovil Martinusík. Slovenská reprezentácia začala turnaj vynikajúco a vysokým víťazstvom si pripísala prvé body do tabuľky. Najlepším hráčom zápasu sa stal hráč Nitrianskych Rytierov Marek Slovák.

Marek Slovák (útočník SR): "Tak stretnutie bolo klasické, úvodné turnajové po dlhom lete. Pakistan dobre behal, ale to bolo z ich strany všetko . Dali sme góly z presiloviek čo rozhodlo. Ďalší priebeh turnaju bude určite ťažší. Hetrik poteší a samozrejme by som bol rád, keby sa mne a tímu ďalej takto strelecky darí."

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.