Rytieri reprezentovali

Kategória: Reprezentácia

Nitrania Ladiver, Beniač a Kašša nazbierali dohromady pätnásť bodov. Minulý víkend sa v českej Plzni uskutočnil medzinárodný turnaj reprezentácií SR, ČR, Švajčiarska a domáceho celku Plzeň. Kostrou reprezentácie SR už tradične boli hráči úradujúceho majstra spod Zobora, ktorí potvrdili úlohu lídrov i v dresoch s dvojkrížom na prsiach. 

S bilanciou 7 bodov (3+4) exceloval Nitran Milan Beniač, ktorému výkon vyniesol honor najproduktívnejšieho hráča turnaja. S cenou pre najlepšieho hráča turnaja sa zase môže pýšiť jeho klubový kolega Milan Ladiver. Pre trénera Nitrianskych rytierov Richarda Mráza je určite potešujúce, že práve pred začiatkom jarnej prípravy sa okrem vyššie uvedeným darilo aj jeho ďalším zverencom ako nestarnúcemu Robovi Kaššovi, Hrivnákovi, Haringovi, Hraškovi, Kučerkovi, Maděrovi či Titkovi. Slovenský tím vo finále podľahol Čechom 4:5 po nájazdoch.

 

Výsledky - v skupine: Švajčiarsko - Slovensko 0:5, 5. Kučerka (Kašša, Hrivnák), 9. Rímsky, 15. Ladiver, 32. Šibík, 39. Beniač (Haring) Slovensko - Česko 3:5, góly SR: 16. Kašša (Hrivnák), 27. Ladiver (Beniač), 43. Haring. Plzeň - Slovensko 2:5, 21. Ladiver (Beniač), 35. Hraško, 37. Ladiver, 43. Maděra (Beniač), 45. Beniač. Finále: Česko - Slovensko 5:4 sn, 16. Hrivnák (Beniač), 17. Šľachtič (Ladiver), 27. Beniač (Ladiver), 32. Oravec. (HZ)

Milan Beniač: "V prvom rade ďakujem trénerom za dôveru a nomináciu na tento turnaj.. Turnaj hodnotím pozitívne, aj keď prehra vo finále veľmi mrzí. Ukázali sme si myslím všetci veľkú chuť reprezentovať a pobiť sa o reprezentačnú nomináciu..V prvom zápase so Švajčiarmi asi nie je čo hodnotiť - aj po náročnej ceste sme tento zápas zvládli a pripísali si dôležité víťazstvo. V druhom zápase na turnaji rozhodla prakticky prvá tretina, ktorú sme takticky nezvládli a prehrali 4:0.aj keď veľkým odhodlaním a túžbou sme sa snažili zápas ešte zvrátiť bohužiaľ nepodarilo sa. V treťom zápase proti Plzni sme teda potrebovali zvíťaziť čo sa nám aj podarilo, ale nebolo to absolútne jednoduché. Ukázali sme však veľkú kolektívnu silu a výborným výkonom sme v poslednej tretine úplne dominovali a nakoniec sme vyhrali. Pred finálovým zápasom sme mali poradu a pomocou video analýzy sme si prvý zápas s Čechmi rozobrali a tréneri nás takticky pripravili. Všetky pokyny sme sa snažili dodržiavať do poslednej bodky a samozrejme sa dostavil aj výsledok. Bohužiaľ podľa môjho názoru nám chýbalo trošku viac šťastia a tešili by sme sa my a nie naši západný susedia. Na turnaji sa vytvorila super partia aj vďaka celému realizačnému tímu a bolo to vidieť. Všetkým chalanom chcem poďakovať za super víkend a hlavne výkony. Čo sa týka mojej produktivity tak samozrejme som sám z toho prekvapený. Mojou túžbou bolo streliť prvý reprezentačný gól. Tréneri nás dali dokopy s Ladiverom, s ktorým hrávam v mestskej lige a niekedy aj v Nitre. A vedel som, že nám to môže klapať. Môžem len dúfať, že takáto produktivita mi vydrží aj v lige a naďalej budem bojovať o reprezentačnú miestenku."

Milan Ladiver: "Na turnaj sme išli s úplné omladeným tímom, bolo tam až 14 nováčikov, takže nemali sme veľké oči, skôr sme si boli istý že " musíme poraziť " Švajčiarov a Plzeň, a pokúsiť sa prekvapiť českú repre. Okrem jednej tretiny sme im boli viac ako vyrovnaný súper. V mužstve mali takmer celú kostru z MS v Bratislave. Všetci opäť dostali ďalšie skúsenosti , ktoré sú na nezaplatenie a ukázali sme si v čom sú Česi poraziteľní. Mne osobne turnaj vyšiel veľmi podarene aj strelecky aj herne, spolu s Benym v útoku sa mi hrali výborne, a doplnil nás neskôr aj v turnaji Lukáš Maděra. Úroveň turnaja bol na vysokej úrovni, hlavne dvojzápas s Českom. Čo sa týka Rytierov v repre, všetci ukázali , že do národného mužstva patria, aj keď sme laborovali ja a Kučo s vyrózou, chlapci bojovali a najme bodovali."

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.