Reprezentačný zraz vyvrcholil zápasom

Kategória: Reprezentácia

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – Slovensko 2:5 (0:2, 2:1, 0:2) Góly: Mach, Mráz, Titka - Válek, Vavro, Oravec, Fedor, Hrivnák, Nitra: Gažík, Martiška, Káčer, Ecker, Maděra, Mach, Maxin, Titka, Riegel, Mráz, Beniač, Pribela, Haring, Cebo, Čičo, Balaška

Slovenská reprezentácia si rozložila svoj stan v Nitre. Počas dvoch dní absolvoval výber hlavného trénera Jozefa Ďuriša tréningy na vedľajšej ploche zimného štadióne v Nitre a zároveň odohrali priateľský zápas proti dvojnásobnému slovenskému majstrovi. V úvodnej tretine začala reprezentácia oveľa lepšie a v 2.minúte Válek otváral skóre stretnutia. O zhruba desať minút mali možnosť reprezentanti hrať presilovú hru a Vavro ponúknutú šancu využil a Rytieri prehrávali 0:2. Do konca tretiny mohla ísť reprezentácia do vedenia o tri góly, keď Maxin zastavil prenikajúceho Teplického a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Ten však svoj pokus nepremenil. V druhej časti sa k slovu dostali aj domáci hráči. V 19.minúte Cebo prihrával Machovi a ten znižoval na 1:2. Domáci ožili a už to vyzeralo na vyrovnanie, ale z protiútoku vo vlastnom oslabení udrel Oravec a ten prekonal Tomáša Gažíka a bolo opäť o dva góly. V tej istej presilovej hre sa však presadili aj domáci, keď opäť Cebo nahrával a Mráz opäť znížil na rozdiel jedného gólu. V poslednej tretine sa pokračovalo v kvalitnom hokejbale. Nitre sa podarilo vyrovnať v 33.minúte, keď presilovú hru využil Filip Titka. Hralo sa vo veľkom tempe a oba celky sa snažili struhnúť víťazstvo na svoju stranu. Reprezentácia však v závere tretiny mala aj viac hokejbalového šťastia a v 38.minúte Fedor posielal národný výber opäť do vedenia. V samom závere sa Nitra nevedela dostať do záverečného tlaku a ešte naopak inkasovala. A práve nitriansky hráč Michal Hrivnák v 41.minúte rozhodol o víťazstve národného výberu 3:5. Po zápase čakali oba tými ešte samostatné nájazdy, v ktorých mali viac pokoja na hokejke nitrianski hráči a vyhrali 2:1.

Richard Mráz (tréner HBK Nitra): „Zápas bol naozaj dobrý, mal kvalitné tempo a určite pre potreby reprezentácie splnil účel. Keďže sme boli v dosť oklieštenej zostave, chalani podali dobrý výkon, dokonca sme aj v úvode tretej časti vyrovnali. Škoda dvoch gólov v závere tretiny. Ale som spokojný. Bol to prvý reprezentačný zraz, verím, že hráčov ako aj trénera čaká ešte dlhá cesta v príprave na budúcoročné majstrovstvá sveta.“

Jozef Ďuris ml. (tréner slovenskej reprezentácie): „Bolo to prvé stretnutie reprezentačných hráčov a niektorí sú v národnom výbere po prvýkrát. Som rád, že chalani sa spoznali a teda zraz splnil svoj účel. Chcem sa touto cestou poďakovať domácemu celku za zápas a tiež môžeme byť s výsledkom spokojní. I keď o konečný stav až tak nešlo. Celkovo so zrazom v Nitre môžem byť spokojný."

CELÁ FOTOGALÉRIA TU.

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.