Všetky góly počas repre zrazu padli z hokejok Rytierov.

Kategória: Reprezentácia

Hokejbalová extraliga mužov mala na programe reprezentačnú prestávku a tak sa oči fanúšikov tohto športu sústredili do Gajar, kde zverenci trénera Jozefa Ďurisa nastúpili na dva prípravné zápasy proti Českej republike.

Pri pohľade na súpisku nominovaných hráčov môžeme vidieť, že v národnom drese sa predstavili až jedenásti hráči z majstrovskej Nitry. Reprezentačný dres si z Rytierov obliekli: Stanislav Petrík - Patrik Martiška, Filip Titka, Martin Haring, Ivan Káčer, Ondrej Hraško - Michal Hrivnák, Marián Kučerka, Lukáš Maděra, Milan Ladiver, Milan Beniač.
Na programe boli dva vzájomné zápasy. Slovensko začalo viac ako vynikajúco, keď v prvom stretnutí porazilo tradičného veľkého súpera z Českej republiky 5:3. Vynikajúci výsledok, keď si pozrieme štatistku vzájomných stretnutí, sme západného suseda porazili takmer po ôsmich rokov. Plus Rytieri mali o radosť na viac, keď sa podieľali na prvom víťazstve všetkými piatimi gólmi. V druhom stretnutí vo vyrovnanom priebehu sa napokon z víťazstva 1:2 tešili Česi. O jediný gól sa opäť postarali hráči Rytierov, keď Ladiver nahrával Hraškovi.

 Produktivita Nitrianskych Rytierov v reprezentácii Slovenska:

Milan Ladiver 2 + 2 = 4
Martin Haring 2 + 0 = 2
Ondrej Hraško 1 + 1 = 2
Marián Kučerka 1 + 0 = 1
Milan Beniač 0 + 1 = 1
Michal Hrivnák 0 + 1 = 1
 
1. Zápas: Slovensko - Česká republika 5:3 (0:1, 2:1, 3:1), Góly: 25. Kučerka (Hrivnák, Martinusík), 28. Ladiver, 32. Haring (Ladiver), 35. Ladiver, 41. Haring (Beniač, Hraško) - 15. Hák (Průcha, Lux), 23. Dědič (Kypet), 38. Topolánek (Kudela)
 
Slovensko: Petrík (Nater) - Blahút, Martiška, Bujdák, Bednár, Káčer, Titka, Haring(A), Hraško - Martinusík, Behúl, Danko - Oravec, Mikulčík, Válek - Hrivnák, Kučerka, Madera - Ladiver(C), Beniač, Rímský.
Česká republika: Gerlich (Šimara) - Dědič, Prášek, Kudela, Ružička, Soukup, Hák (A), Vašek, Blažek - Topolánek, Kruček, Hudeček - Šíma, Průcha, Lux - Plzák, Krtička, Dušek - Hnízdil, Kypet, Wróbel
 
2. Zápas: Slovensko - Česká republika 1:2 (0:1,1:1, 0:0), Góly: 27. Hraško (Ladiver) - 8. Průcha, 26. Topolánek (Hudeček, Blažek)
 
Slovensko: Náter (Petrík) - Blahut, Martiška, Bujdak, Bednár, Káčer, Titka, Haring, Hraško, Šibík - Martinusik, Behúl, Danko - Oravec, Mikulčík, Válek - Hrivnák, Kucerka, Maděra - Ladiver, Beniač, Rímsky.
Česká republika: Gerlich (Šimara) - Dědič, Prášek, Kudela, Ružička, Soukup, Hák (A), Vašek, Blažek - Topolánek, Kruček, Hudeček - Šíma, Průcha, Lux - Plzák, Krtička, Dušek - Hnízdil, Kypet, Wróbel

Milan Ladiver (útočník HBK Nitra): "Byť kapitánom v zápase, v ktorom sme po ôsmich rokoch konečne porazili Čechov, je nádherné. Po zápase som si zobral aj loptičku na pamiatku. S chalanmi z Rytierov hrávame už aj tak trošku naslepo, veľmi dobre sa poznáme S Lukášom Maděrom a Beniačom sme hrali spolu už v Plzni, navyše teraz nám pridelili z Nitry aj obrancov. Môj prvý gól bol tak trochu šťastný, padol ihneď po vhadzovaní. Na druhom majú zasa veľkú zásluhu moji spoluhráči Beniač a Hraško, ktorí mi vybojovali loptičku." (zdroj: tophbl.sk)

Martin Haring (obranca HBK Nitra): "Partia z Plzne a táto z Gajar sa výrazne nezmenila, akurát Robo Kašša a Jožko Minárik dostali voľno a pár chlapcov sa vymenilo. Veľmi sa mi pozdávajú krídla z Kežmarku, Libor Teplický a Boris Oravec, ktorých je na ihrisku cítiť. Ale aj ostatní mladíci sa snažia, čo je dobre hlavne pre budovanie mužstva do budúcnosti. Čo sa týka fungovania tímu a realizačného tímu, myslím, že všetko ide ako má. Teší ma aj fakt, že som v prvom zápase dvakrát skóroval. Oba góly som dal v presilovke, prvý po dorážke po strele Milana Ladivera, ktorý videl pred sebou voľný priestor, brankár loptičku vyrazil smerom ku mne a už nebolo ťažké do prázdnej brány streliť gól. Pri druhom góle sme presilovku hrali veľmi zle, v podstate sme hrali viac času v obrannom pásme, až na ten moment, z ktorého padol gól. Milan Beniač dobehol nastrelenú loptu do rohu od Ondra Hraška, ja som si zbehol na stred medzi kruhy, Benny mi to nahral presne na palicu a ja som z prvej trafil do sčasti odkrytej brány súpera vo výške medzi lapačkou a betónom. Mimochodom, tento signál skúšame aj v lige, konečne nám to padlo.“ (zdroj: tophbl.sk)

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.