Rytieri majú ďalší pokus o kontinentálny trón

Kategória: napisalionas

hokejbalPäťnásobní majstri Slovenska chcú konečne aj svetové zlato. Ďalšiu šancu majú opäť doma.

Nitriansky fanúšik sa môže tešiť na pokračovanie špičkového hokejbalu v Nitre. Odkedy je na mape tohto obľúbeného športu klub HbK Nitrianski rytieri, zbiera jeden titul za druhým. Od sezóny 2010/11 po dnešok nepoznala slovenská extraliga iné meno víťaza.

Domáce tituly oprávňujú Nitranov merať si sily s najlepšími európskymi mužstvami na vrcholných podujatiach. Svetový pohár pod záštitou svetovej federácie ISBHF bude po roku opäť hostiť Nitra. Akiste zavážila aj spokojnosť účastníkov s poslednou edíciou. Tentoraz bude v akcii osem špičkových klubov, dejiskom turnaja bude zrekonštruovaná vedľajšia plocha zimného štadióna.

Do štvrťfinále postupujú všetci
Rytieri majú šancu na reparát. Ich cieľom je zabojovať o poslednú trofej, ktorá vo vitríne klubu spod Zobora chýba. Ako vidí šance svojho mužstva tréner Jozef Ďuris? „Máme veľmi silný kader, ktorý sme v letnej prestávke doplnili o vhodné typy hráčov. Naše šance si predpovedať netrúfam. Turnaj má kvalitné obsadenie a nie je to dlhodobá súťaž, takže môže sa všeličo prihodiť. Výhodou pre všetkých je, že do štvrťfinále postupujú všetci účastníci a bude záležať na každom, akú pozíciu si po základnej skupine vybuduje," uvažuje J. Ďuris, podľa ktorého je najväčším favoritom turnaja český klub HBC Alpiq Kladno, obhajca trofeje z minulého ročníka.

Petrík verí svojim
Stanislav Petrík je trojnásobným majstrom sveta a dvakrát bol ocenený ako najlepší hokejbalista planéty. Zo zisku Svetového pohára sa však ešte netešil, a tak mu motivácia chýbať nebude.
„Je pravda, že na domácej pôde budeme mať veľkú šancu získať svetový primát, ale netreba zabúdať aj na ďalšie mužstvá, ktoré nám to nebudú chcieť nechať zadarmo," uvažuje skúsený gólman a zároveň manažér Nitrianskych Rytierov.
Leto prinieslo niekoľko zmien v kádri. „Urobili sme všetko pre to, aby sme mali mužstvo ideálne zložené. Tak zostáva len nám, hráčom, ukázať, čo v nás je," pokračuje Petrík.
Pokiaľ ide o favoritov turnaja, verí svojmu tímu. „Ja verím, že najväčším favoritom budeme my, ale na druhej strane dúfam, že nám to nebude zväzovať ruky. A bude treba dávať pozor na Skalicu, LG Bratislava, Kladno či Oberwil. Všetko sú to mužstvá, ktoré sem pôjdu s cieľom vyhrať," dodal Stano Petrík.

Príchod do Nitry? Je to pocta
Ako sme už avizovali, pred Svetovým pohárom sa Nitrania posilnili o trojicu nových hráčov. Nás zaujímalo, ako príchod do Nitry vnímajú a ako sú pripravení spĺňať vysoké očakávania.
Dominik Frkáň: „Môj príchod vnímam pozitívne, viac chalanov som tam už poznal a nemám žiadny problém so spoluhráčmi, takže je to fajn... Určite cítim veľký tlak, ale myslím si, že dôležitá je hlavne príprava, ako aj kolektívny duch. Nitra sa o víťazstvo na Svetovom pohári snaží už dlhší čas a zatiaľ jej to nevyšlo, takže snáď sa to už konečne podarí a pribudne do vitríny ďalší pohár."
Michal Šurek: „Príchod k Nitrianskym Rytierom vnímam ako poctu a užívam si to. Cítim sa tu výborne, podmienky sú na vysokej, až profi úrovni, čo je neobvyklé pre amatérske športy. Cieľ je jasný - víťazstvo na Svetovom pohári. Ešte za Ružinov som hral trikrát vo finále SP, resp. EP, ale ani raz sa mi ho nepodarilo vyhrať, takže verím, že teraz je ten správny čas. Aby sme uspeli, bude potrebná koncentrovanosť všetkých chalanov, postupnosť krokov od zápasu k zápasu, pokoj v hlavách a trošku šťastia. Verím, že všetci, ktorí nastúpime, sme absolútne pripravení fyzicky aj psychicky ísť úspechu oproti."
Miroslav Božik: „Môj príchod do Nitry je pre mňa pozitívnou zmenou. Je tu výborná partia chalanov, ktorí ma prijali bez problémov. V prvom rade je potrebná dobrá partia a aby každý, kto nastúpi na zápas, odovzdal na ploche sto percent. Ja osobne urobím všetko pre to, aby sa tento rok dostal pohár do nitrianskej vitríny."

zdroj: nitrianske noviny

Najbližší zápas

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.

Majster Slovenska 2014/2015

majstri2015-16

Majster Slovenska 2013/2014

majster-2013-2014

Majster Slovenska 2012/2013

Rytieri-extraliga-2012-13-male

Majster Slovenska 2011/2012

Rytieri-extraliga-2011-12-male

Majster Slovenska 2010/2011

Rytieri-extraliga-2010-2011