Peter Figura

Kategória: Sien-slavy

Peter Figura sa zoznámil s hokejbalom potom ako sa v 14. rokoch presťahoval spolu s rodinou do nového mesta. Spočiatku trávil na ihrisku celé hodiny, kde si so svojimi rovesníkmi vychutnával najobľúbenejší šport v okolí a časom sa hokejbal stal jeho vášňou. 

Ako 15-ročný bol prizvaný na prázdninový prípravný zápas s mužstvom z druhej ligy. Zápas skončil predčasne, potom ako Peter upravil skóre na 2:1 svojím druhým gólom a súper opustil ihrisko so slovami, že neprišiel hrať proti akýmsi chlapcom. V polovici tej istej sezóny sa Peter dostal na súpisku tímu mužov. Práve tu obohatil svoju hokejbalovú inštinktívnu hru vďaka spoluhráčom o herné taktiky. Nasledujúcu sezónu sa stal už riadnym členom družstva, ktorý postúpil do 1. ligy, a tak mal možnosť hrať proti vtedajším najlepším tímom Slovenska. Peter Figurabol v sedemnástich rokoch, kedy odohral prvú sezónu 1. ligy mužov, ocenený cenou Nováčik roka, Najslušnejší hráč roka, Najlepší útočník a Najproduktívnejší hráč. V nasledujúcich rokov vyhral Peter niekoľko slovenských šampionátov, európskych šampionátov a získal niekoľkonásobne ocenenia Najproduktívnejšieho hráča slovenskej ligy. Stal sa stálym členom Slovenského reprezentačného tímu už od jeho založenia a v roku 1999 zažil jeho triumf na Majstrovstvách sveta seniorov, kedy slovenská reprezentácia obsadila prvé miesto. Potom ako sa Peter presťahoval do Kanady ešte stále súťaží v miestnych ligách. V roku 2007 sa mu podarilo vyhrať titul na majstrovstvách provincie Alberta Provincial Championship.

foto a zdroj :http://www.isbhf.com

 

paysafecard-Logo -Claim RoundedField

S paysafecard platíte online v internetových obchodoch z najrozmanitejších oblastí, ako sú hry, sociálne médiá a komunity alebo hudba, film a zábava. Nepotrebujete k tomu ani bankový účet a ani kreditnú kartu. Kúp si vopred paysafecard v najbližšej predajni a plať online so 16-miestny PIN v internetovom obchode. Tak jednoducho ako s hotovosťou.